دستاورد انتخابات اهواز ؛ سلب اعتماد مردم

دستاورد انتخابات اهواز ؛ سلب اعتماد مردم

عصر اهواز - انتخابات شورای شهر اهواز با وجود همه حاشیه ها ، نکته ای را برای مردم و افکار عمومی روشن ساخت...
فرماندار و تاخیر در استیفای حق رد صلاحیت شدگان علی عبدالخانی

فرماندار و تاخیر در استیفای حق رد صلاحیت شدگان

عصر اهواز - در مباحث حقوقی مقوله ای وجود دارد بنام مواعید قانونی. مواعید قانونی به مهلت های زمانی گفته می شود تا مخاطب در چارچوب آنها بتواند استیفای حق کند مانند مهلت بیست روزه برای تجدید نظر خواهی از آراء بدوی صادر شده از سوی محاکم... .
تالار عروسی لیانا اهواز
کد خبر: 2323
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۲

براساس یک گزارش تحلیلی دولت لندن، بمب‌های خوشه‌ای ساخت انگلیس توسط ائتلاف سعودی در جنگ علیه یمن استفاده می‌شود.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز، منابع مطلع به روزنامه گاردین اعلام کردند گزارش‌ تحلیلی در اختیار مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس قرار گرفته است.

اسکای نیوز نیز اعلام کرده است که دولت لندن قرار است استفاده ارتش سعودی از بمب‌های خوشه‌ای ساخت انگلیس در یمن را تایید کند. براساس این گزارش مایکل فالون، بزودی در نشست مجلس عوام در این مورد توضیحاتی ارائه خواهد داد.

یک سخنگوی دفتر نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد دولت گزارش استفاده از بمب‌های خوشه‌ای انگلیسی را بسیار جدی گرفته و در این باره با ائتلاف تحت امر عربستان علیه یمن صحبت کرده است.

این گزارش تحلیلی در حالی منتشر شد که انصارالله یمن، انگلیس را متهم به جنایات جنگی در این کشور با تامین تسلیحات برای ریاض کرد.

در حالی این بمب‌های خوشه‌ای در یمن استفاده می‌شود که با توجه به خطرات گسترده این بمب‌ها برای انسان، در سال ۲۰۱۰ طی یک معاهده بین‌المللی که توسط انگلیس نیز امضا شده است، استفاده از این بمب‌ها منع شده است.

امضای این معاهده انگلیس را متعهد به جلوگیری از استفاده از این تسلیحات ممنوعه توسط دیگر کشورها می‌کند.

وزارت دفاع انگلیس در برابر گزارش تحلیلی از پاسخگویی خودداری کرده و تنها اعلام کرد: دولت تمام اتهامات را بسیار جدی مورد بررسی قرار خواهد داد.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار ایران و جهان