تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 22609
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان گفت: معمولا در حوزه ورزش استان از توانمندی های بانوان به خوبی استفاده نمی شود.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، سکینه ناصری مقدم شامگاه امروز در نشست شورای ورزش استان خوزستان اظهار کرد: نیمی از جامعه ایران را بانوان تشکیل می دهند و می توانند با مشارکت فعال خود در نقش هایی که بر عهده آنها هست، ایفای نقش کنند. هر چقدر بانوان سالم تر باشند به تبع آن جامعه نیز سالم تر خواهد بود و آنها علاوه بر مدیریت خانواده در بیرون از خانه نیز فعالیت های زیادی را برعهده دارند.

وی افزود: داشتن سلامتی و تندرسی از ابعاد جسمی ـ روانی در ایجاد جامعه سالم تر تأثیر دارد. زنان علاوه بر اینکه نیمی از جامعه را تشکیل می دهند در عین حال تربیت نیمی دیگر را نیز عهده دار هستند. زنان ورزشکار، الگوی اجتماع هستند. دو میلیون و ۲۲۰ هزار و ۵۴۳ بانوی ورزشکار در خوزستان داریم که تنها ۵۵ هزار و ۲۸۰ نفر آنها سازماندهی شده اند.

ناصری مقدم عنوان کرد: پرسنل ورزش بانوان ۲۰ نفر، هیئت های فعال خوزستان ۱۸۲ مورد، ۳۶ نائب رئیس، ۶۰ ورزشکار عضو تیم ملی و ۳۶ رشته فعال در حوزه بانوان داریم. در رویدادهای بین المللی در سال گذشته۲۱ طلا، ۲۵ نقره و ۲۴ برنز، در بازی های آسیایی نیز کسب مدال داشتیم. در مسابقات کشوری وضعیت نسبتا بهتری داریم و در سال گذشته رتبه خوبی هم از آن خوزستان است.

معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان اظهار کرد: ۱۷ تیم بانوان در لیگ های ورزشی یک و هفت تیم در لیگ دو و سه داریم. مجموعا ۳۹ تیم در لیگ برتر داریم که وضعیت خوبی نسبت به سایر استان ها نداریم. اماکن ورزشی موجود ویژه بانوان ۲۰۰ باشگاه خصوصی، ۳۰۰ باشگاه مشترک با مردان، ۲۱ مکان از سوی اداره کل ساخته شده که با وجود ویژه بانوان بودن در اختیار آنها قرار ندارند.

ناصری مقدم گفت: چون سرانه ورزشی در شهرستان ها پایین است این ۲۱ مکان به شکل مشترک با مردان مورد استفاده قرار می گیرد. ۲۰ پارک بانوان در سطح استان داریم که به ورزش بانوان خیلی کمک می کند. موانع و محدودیت های ورزش بانوان را اگر کلی نگاه کنیم چهار مورد ساختاری ـ مدیریتی، فرهنگی ـ اجتماعی، مالی ـ امکاناتی (کمبود اماکن ورزشی و اعتبارات) و همچنین انسانی ـ تخصصی است.

وی عنوان کرد: تناسب بین مدیران زن و مرد در حوزه ورزش وجود ندارد و نسبت به حوزه های دیگر مشهودتر است. معمولا در حوزه ورزش از توانمندی های بانوان به خوبی استفاده نمی شود.
 


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان