تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 22608
تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – استاندار خوزستان گفت: امسال ۶۲میلیارد تومان برای توسعه ورزش استان در بخش های مختلف اختصاص یافت.

به گزارش عصر اهواز، غلامرضا شریعتی شامگاه امروز در نشست شورای ورزش استان خوزستان اظهار کرد: در حوزه ورزش پروژه های نیمه تمام زیادی داریم و در حوزه نرم افزاری و فراهم کردن امکانات ورزشی برای هیئت های ورزشی مشکلاتی داریم که باید حل شود تا آنها بتوانند به مأموریت های خود عمل کنند.

وی افزود: امسال با مصوبه ای که برای ارزش افزوده داشتیم، مبلغ قابل ملاحظه ای در حدود ۶۲ میلیارد تومان برای استان لحاظ شد که ۱۲ میلیارد تومان برای اداره کل ورزش، هفت و نیم میلیارد تومان برای آموزش و پرورش و ۴۲ میلیارد تومان برای تجهیز و توسعه امکانات ورزشی استان اختصاص می یابد.

شریعتی بیان کرد: آموزش و پرورش نیز باید برای هزینه کردن اعتبار اختصاصی خود، ارائه طرح و برنامه داشته باشد و در عین حال میزان پیشرفت با اجرای طرح های خود را به صورت مبسوط اعلام کند. همه طرح های آموزش و پرورش در حوزه ورزش باید به صورت کارشناسی در جلسات حضور پیدا کنند و کارگروه ها ابتدا به اندازه کافی بررسی های لازم را داشته باشند و بعد یک کار پخته را به شورای ورزش خوزستان ارائه دهند تا اثربخشی لازم را در حوزه ورزش پایه و برای دانش آموزان داشته باشیم.

استاندار خوزستان بیان کرد: اگر برنامه های ارائه شده کارشناسی نباشد که فایده ای ندارد و نباید بر اساس چانه زنی و بدون مطالعه کاری انجام داد؛ پیشنهاد می کنم در صورت لزوم تیم مشاوره ای را هم به کار بگیرند. باید برای جوانان و بانوان فرصت بروز استعدادهای ورزشی را فراهم کرد ولی به شرط اینکه با برنامه ارائه طرح داشته باشیم تا اثربخشی لازم و شکوفایی استعدادها را شاهد باشیم.

شریعتی با تاکید بر لزوم توجه به ورزش بانوان استان گفت: بالاخره در کشور و استان خوزستان امکانات لازم برای شکوفا شدن استعدادهای بانوان در ورزش کمتر از مردان است و بسترها و زیرساخت های لازم آنقدر کم و حتی در حد صفر هست و ما باید عدالت را از این بابت رعایت کنیم.

وی با تأکید بر اینکه باید برنامه ریزی مدیریتی را در زمینه اعتبارات لحاظ کنیم، عنوان کرد: از سنی بالاتر، زنان در معرض آسیب بیشتری قرار می گیرند چون امکان ورزش را نداشته اند و اگر بنا بر ایجاد جامعه سالم و با نشاط هست باید شرایط را برای همه به ویژه بانوان فراهم کرد.

شریعتی اظهار کرد: برای المپیک ۲۰۲۰ باید برنامه ویژه ای داشته باشیم و لازم است برنامه ریزی کنیم تا در چه رشته هایی می توانیم موفق تر باشیم که روی آنها برنامه ریزی بیشتری شود. در سال ۲۰۲۰ باید اعلام کنیم که اینقدر اعتبار هزینه کردیم و این تعداد ورزشکار را اعزام کردیم؛ یعنی کارکرد باید موفق باشد نه اینکه بدون برنامه عمل کنیم ولی آن نقطه هدف نائل نشود.

استاندار خوزستان گفت: مدیران دستگاه ها را الزام به حضور در این جلسه کنید و حتما از غایبان توضیح بخواهید که چرا حضور پیدا نکرده اند و اجازه اعزام نماینده ندارند مگر اینکه با دفتر معاون سیاسی اجتماعی هماهنگ کنند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان