دستاورد انتخابات اهواز ؛ سلب اعتماد مردم

دستاورد انتخابات اهواز ؛ سلب اعتماد مردم

عصر اهواز - انتخابات شورای شهر اهواز با وجود همه حاشیه ها ، نکته ای را برای مردم و افکار عمومی روشن ساخت...
فرماندار و تاخیر در استیفای حق رد صلاحیت شدگان علی عبدالخانی

فرماندار و تاخیر در استیفای حق رد صلاحیت شدگان

عصر اهواز - در مباحث حقوقی مقوله ای وجود دارد بنام مواعید قانونی. مواعید قانونی به مهلت های زمانی گفته می شود تا مخاطب در چارچوب آنها بتواند استیفای حق کند مانند مهلت بیست روزه برای تجدید نظر خواهی از آراء بدوی صادر شده از سوی محاکم... .
تالار عروسی لیانا اهواز
کد خبر: 22584
تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – اولین قرارداد مشارکت اقتصادی اجتماع‌محور در قالب طرح «آفتاب» بین بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و تعاونی روستایی زنان اندیمشک به امضا رسید.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، طرح «آفتاب» (آئین‌نامه فقرزدایی و توان‌افزایی برکت)، پس از یک سال کار تحقیقاتی و مطالعاتی کمیته تحقیق و توسعه‌ بنیاد برکت با هدف توانمندسازی اقتصادی – اجتماعی، محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و ایجاد کسب‌وکار پایدار مبتنی بر مزیت‌های منطقه‌ای، وارد مرحله اجرایی شده است و امضای قرارداد مشارکت اقتصادی اجتماع‌محور در شهرستان اندیمشک، اولین اقدام اجرایی در این طرح به شمار می‌رود. 

طرح «آفتاب» در مرحله‌ نخست در استان‌های سیستان و بلوچستان، کردستان، خوزستان و هرمزگان به شکل آزمایشی به اجرا درمی‌آید. بر همین اساس با امضای این قرارداد، کارگاه تولید قالی دست‌بافت اندیمشک با ایجاد اشتغال مستقیم برای ۴۱۳ نفر از زنان خودسرپرست، بدسرپرست و بی‌سرپرست در قالب تعاون روستایی، تحت پوشش حمایتی و مشارکتی بنیاد برکت قرار می‌گیرد.

قرارداد مشارکت اقتصادی اجتماع‌محور (آفتاب) بین بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و تعاونی‌های روستایی اندیمشک تحت عنوان شرکت مدافعان صنعت فرش نوین، متشکل از تعاونی روستایی زنان و تعاونی اندیشه با بیش از هزار نفر عضو، به مبلغ ۵۸ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال با حضور قائم‌مقام بنیاد برکت، فرماندار، جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی، ذی‌نفعان محلی و هیئت مدیره‌های تعاونی‌های روستایی اندیمشک منعقد شد. سهم مشارکت بنیاد برکت در این قرارداد، براساس الگوی مشارکتی بنیاد که مبتنی بر عدم‌تصدی‌گری است، ۴۹ درصد و سهم تعاونی‌های روستایی ۵۱ درصد تعیین شده است. براساس قرارداد منعقدشده، سالانه در این کارگاه بیش از ۳۵۰۰ مترمربع قالی دست‌بافت تولید و به بازار عرضه خواهد شد.

طرح «آفتاب» توسط بنیاد برکت در قالب آئین‌نامه فقرزدایی و توان‌افزایی جوامع محلی شکل گرفته و قرار است در زمینه شناسایی ظرفیت‌های توسعه‌ای و بسیج منابع، مردم را در فرآیندهای آموزشی، سیاستگذاری مشارکتی، خوداتکایی، ایجاد توسعه کسب‌وکار و ارتقای سطح هم‌بستگی اجتماعی و رشد جمعی همراهی و مشارکت کند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان