تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 22584
تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – اولین قرارداد مشارکت اقتصادی اجتماع‌محور در قالب طرح «آفتاب» بین بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و تعاونی روستایی زنان اندیمشک به امضا رسید.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، طرح «آفتاب» (آئین‌نامه فقرزدایی و توان‌افزایی برکت)، پس از یک سال کار تحقیقاتی و مطالعاتی کمیته تحقیق و توسعه‌ بنیاد برکت با هدف توانمندسازی اقتصادی – اجتماعی، محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و ایجاد کسب‌وکار پایدار مبتنی بر مزیت‌های منطقه‌ای، وارد مرحله اجرایی شده است و امضای قرارداد مشارکت اقتصادی اجتماع‌محور در شهرستان اندیمشک، اولین اقدام اجرایی در این طرح به شمار می‌رود. 

طرح «آفتاب» در مرحله‌ نخست در استان‌های سیستان و بلوچستان، کردستان، خوزستان و هرمزگان به شکل آزمایشی به اجرا درمی‌آید. بر همین اساس با امضای این قرارداد، کارگاه تولید قالی دست‌بافت اندیمشک با ایجاد اشتغال مستقیم برای ۴۱۳ نفر از زنان خودسرپرست، بدسرپرست و بی‌سرپرست در قالب تعاون روستایی، تحت پوشش حمایتی و مشارکتی بنیاد برکت قرار می‌گیرد.

قرارداد مشارکت اقتصادی اجتماع‌محور (آفتاب) بین بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و تعاونی‌های روستایی اندیمشک تحت عنوان شرکت مدافعان صنعت فرش نوین، متشکل از تعاونی روستایی زنان و تعاونی اندیشه با بیش از هزار نفر عضو، به مبلغ ۵۸ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال با حضور قائم‌مقام بنیاد برکت، فرماندار، جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی، ذی‌نفعان محلی و هیئت مدیره‌های تعاونی‌های روستایی اندیمشک منعقد شد. سهم مشارکت بنیاد برکت در این قرارداد، براساس الگوی مشارکتی بنیاد که مبتنی بر عدم‌تصدی‌گری است، ۴۹ درصد و سهم تعاونی‌های روستایی ۵۱ درصد تعیین شده است. براساس قرارداد منعقدشده، سالانه در این کارگاه بیش از ۳۵۰۰ مترمربع قالی دست‌بافت تولید و به بازار عرضه خواهد شد.

طرح «آفتاب» توسط بنیاد برکت در قالب آئین‌نامه فقرزدایی و توان‌افزایی جوامع محلی شکل گرفته و قرار است در زمینه شناسایی ظرفیت‌های توسعه‌ای و بسیج منابع، مردم را در فرآیندهای آموزشی، سیاستگذاری مشارکتی، خوداتکایی، ایجاد توسعه کسب‌وکار و ارتقای سطح هم‌بستگی اجتماعی و رشد جمعی همراهی و مشارکت کند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان