دستاورد انتخابات اهواز ؛ سلب اعتماد مردم

دستاورد انتخابات اهواز ؛ سلب اعتماد مردم

عصر اهواز - انتخابات شورای شهر اهواز با وجود همه حاشیه ها ، نکته ای را برای مردم و افکار عمومی روشن ساخت...
فرماندار و تاخیر در استیفای حق رد صلاحیت شدگان علی عبدالخانی

فرماندار و تاخیر در استیفای حق رد صلاحیت شدگان

عصر اهواز - در مباحث حقوقی مقوله ای وجود دارد بنام مواعید قانونی. مواعید قانونی به مهلت های زمانی گفته می شود تا مخاطب در چارچوب آنها بتواند استیفای حق کند مانند مهلت بیست روزه برای تجدید نظر خواهی از آراء بدوی صادر شده از سوی محاکم... .
تالار عروسی لیانا اهواز
کد خبر: 22485
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


آبادان – با حضور جمعی از مردم و مسئولان، هیئت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای شهرستان آبادان طی آئینی در محل تالار مهر این شهر راه اندازی شد.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، رئیس هیئت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان خوزستان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با ابراز خرسندی از راه اندازی این هیئت در آبادان و انجام اقدامات و فعالیتهای خوب هیئت استان در سطح خوزستان گفت: جامعه هدف ما در خوزستان حدود ۱۰ هزار نفر بیمار خاص و ۲۰۰ هزار نفر دیابتی است که باید به این جامعه عظیم کمک شود.
کیامرث حاجی زاده افزود: از آنجایی که کمکهای دولتی اعم از کمک فدراسیون و یا ادارات کل ورزش کفاف کمک به این حجم از بیماران خاص را نمی دهد لذا در این باره به کمک خیران نیاز داریم.
وی با اشاره به مشکلات معیشتی، دارویی و درمانی این بیماران که شامل شش گروه هموفیلی، تالاسمی، دیابت، دیالیز، پیوند عضو و ام. اس می شوند، اظهار کرد: باید تمامی خیران و مسئولان برای کاهش گوشه ای از رنج و آلام این بیماران و خانواده های آنان وارد عرصه کمک رسانی شوند.
حاجی زاده تصریح کرد: در استان خوزستان به دلیل ازدواجهای فامیلی (اقوام و تنوع فرهنگی و قومی، ارتباطات بهم دوخته و بهم تنیده فامیلی) در گذشته ما در کمربند تالاسمی قرار داریم هستیم که شهرهای جنوبی ما از جمله آبادان و خرمشهر آمار قابل تامل و بالایی از بیماران خاص را به خود اختصاص می دهند.
رئیس هیئت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان خوزستان از بیرون آمدن بیماران خاص از کنج منازلشان، ایجاد نشاط و روحیه، افزایش امید به زندگی و سلامتی آنان به عنوان اتفاقهای خوب راه اندازی این هیئت ورزشی نام برد و گفت: پیشتر نیز در هیئت استان بچه هایی از آبادان حضور داشند که از جمله آنها می توان به عباسی قهرمان تنیس روی میز کشور اشاره کرد.
حاجی زاده افزود: معتقدیم ورزش یکی از راههای بزرگ درمان بیماران خاص و مزمن به ویژه دیابتی ها، است.
وی با بیان اینکه بسیاری از مردم و مسئولان به دلیل کم تحرکی دچار دیابت هستند، اظهار کرد: به هر دو حالت تیپ یک و دو دیابت مبتلائیم و لذا فرهنگ سازی در این باره الزامیست که بهترین گروه در این رابطه اصحاب رسانه هستند.
حاجی زاده حصول پیشرفتهایی در علم پزشکی را یادآور شد و تصریح کرد: در مورد بیماری تالاسمی، آزمایشگاههای ژنتیک و پی. ان. دی در خوزستان راه اندازی شده است.
وی یادآور شد: خوشبختانه با اجباری شدن آزمایشات ژنتیکی پیش از ازدواج، کاهش تولد نوزادان تالاسمی را شاهدیم.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان