تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 22485
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


آبادان – با حضور جمعی از مردم و مسئولان، هیئت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای شهرستان آبادان طی آئینی در محل تالار مهر این شهر راه اندازی شد.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، رئیس هیئت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان خوزستان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با ابراز خرسندی از راه اندازی این هیئت در آبادان و انجام اقدامات و فعالیتهای خوب هیئت استان در سطح خوزستان گفت: جامعه هدف ما در خوزستان حدود ۱۰ هزار نفر بیمار خاص و ۲۰۰ هزار نفر دیابتی است که باید به این جامعه عظیم کمک شود.
کیامرث حاجی زاده افزود: از آنجایی که کمکهای دولتی اعم از کمک فدراسیون و یا ادارات کل ورزش کفاف کمک به این حجم از بیماران خاص را نمی دهد لذا در این باره به کمک خیران نیاز داریم.
وی با اشاره به مشکلات معیشتی، دارویی و درمانی این بیماران که شامل شش گروه هموفیلی، تالاسمی، دیابت، دیالیز، پیوند عضو و ام. اس می شوند، اظهار کرد: باید تمامی خیران و مسئولان برای کاهش گوشه ای از رنج و آلام این بیماران و خانواده های آنان وارد عرصه کمک رسانی شوند.
حاجی زاده تصریح کرد: در استان خوزستان به دلیل ازدواجهای فامیلی (اقوام و تنوع فرهنگی و قومی، ارتباطات بهم دوخته و بهم تنیده فامیلی) در گذشته ما در کمربند تالاسمی قرار داریم هستیم که شهرهای جنوبی ما از جمله آبادان و خرمشهر آمار قابل تامل و بالایی از بیماران خاص را به خود اختصاص می دهند.
رئیس هیئت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان خوزستان از بیرون آمدن بیماران خاص از کنج منازلشان، ایجاد نشاط و روحیه، افزایش امید به زندگی و سلامتی آنان به عنوان اتفاقهای خوب راه اندازی این هیئت ورزشی نام برد و گفت: پیشتر نیز در هیئت استان بچه هایی از آبادان حضور داشند که از جمله آنها می توان به عباسی قهرمان تنیس روی میز کشور اشاره کرد.
حاجی زاده افزود: معتقدیم ورزش یکی از راههای بزرگ درمان بیماران خاص و مزمن به ویژه دیابتی ها، است.
وی با بیان اینکه بسیاری از مردم و مسئولان به دلیل کم تحرکی دچار دیابت هستند، اظهار کرد: به هر دو حالت تیپ یک و دو دیابت مبتلائیم و لذا فرهنگ سازی در این باره الزامیست که بهترین گروه در این رابطه اصحاب رسانه هستند.
حاجی زاده حصول پیشرفتهایی در علم پزشکی را یادآور شد و تصریح کرد: در مورد بیماری تالاسمی، آزمایشگاههای ژنتیک و پی. ان. دی در خوزستان راه اندازی شده است.
وی یادآور شد: خوشبختانه با اجباری شدن آزمایشات ژنتیکی پیش از ازدواج، کاهش تولد نوزادان تالاسمی را شاهدیم.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان