تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 22325
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – آتش سوزی در جنگل های کوه های مشرف به منطقه تشان بهبهان که از روز گذشته آغاز شده است، همچنان ادامه دارد.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، شهر تشان از توابع شهرستان بهبهان در استان خوزستان(جنوب غربی ایران) واقع شده است. این شهر در فاصله ۳۰ کیلومتری بهبهان قراردارد و در قسمت هایی با شهرستان بهمئی(لیکک) هم مرز است؛ بنابراین به نوعی در بین دو استان خوزستان و کهگیلویه واقع شده است.

این شهر دارای جاذبه های تفریحی و سیاحتی از قبیل چشمه سارها، کوه ها، زیارتگاه ها و حتی جاذبه های تاریخی است. چشمه هایی همچون مشهد تشان که علاوه بر تامین آب کشاورزی، منبع آب شرب بخشی از تشان محسوب می شود. آب این چشمه ها چنان آینه ای زلال و چشم نواز  مسیری طولانی را از سرچشمه اصلی تا تل کهنه سپری می کند. از جمله کوه هایی که در حال حاضر هم تعداد زیادی از طرفداران طبیعت را به سوی خود سوق می دهد،می توان به قله تل رش ،قله حاتم و قله دختر اشاره کرد.

از روز گذشته جنگل های واقع در کوه های مشرف به تشان که از پوشش گیاهی خوبی برخوردار است دچار آتش سوزی شده و تاکنون نیز ادامه دارد. متاسفانه امکانات نامناسبت برای اطفای حریق در جنگل های استان باعث شده که آتش سوزی های هر چند کوچک، خسارت های جبران ناپذیری به جای بگذارند.

با وجود تلاش های صورت گرفته از سوی مردم و برخی ادارات دولتی ولی به علت نبود امکانات، آتش در حال گسترش است به همین دلیل نیاز است که امکانات لازم برای اطفای آتش سوزی به خصوص در مناطق صعب العبوری مثل منطقه تشان تامین شود.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان