تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 22298
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


باغملک- شب گذشته و در ادامه درگیری های هشت ساله دو طایفه باغملک و رامهرمز، یک نفر دیگر کشته شد .

به  گزارش بخش مهر، در ادامه درگیری های ۲ طایفه در شهرستان های باغملک و رامهرمز، جمعه شب یک نفر کشته شد.

پس از این حادثه چند موتورسوار با سر و روی پوشیده در سطح شهر رامهرمز مانور داده و به تخریب منازل و زخمی کردن افرادی از طایفه مخالف پرداختند که در نتیجه آن پنج منزل مسکونی و یک دستگاه موتورسیکلت به آتش کشیده شد.

حوادث شب گذشته رامهرمز ریشه در یک درگیری طایفه‌ای قدیمی مربوط به منطقه ایذه و باغملک دارد که طی آن درگیری هایی بین دو طایفه در دو روستای پِتِک جلالی و پِتِک بیگدلی در منطقه باغملک رخ می دهد .

علیرضا قاسمی نژاد دادستان رامهرمز در این مورد گفته است: تا کنون هشت رأی قصاص برای قتل هایی که در نزاع اول در باغملک در جریان درگیری اتفاق افتاده صادر شده که برای تایید به تهران رفته است. در مورد قتل های اخیر باغملک و رامهرمز نیز حدود ۱۵ نفر دستگیر و زندانی شده و در انتظار صدور رای هستند.

عبدالرضا احسانی‌نیا فرماندار رامهرمز نیز در همین رابطه عنوان کرده که شورای امنیت ملی کشور به‌طور جدی پیگیر این قضیه است، با متخلفان به‌شدت و قاطعانه برخورد می شود و دیگر بحث صلح و سازش در کار نخواهد بود.

گفتنی است، ۱۶ نفر در درگیری دیشب مجروح شده و ۷ منزل مسکونی ، ۴ مغازه ، یک خودرو و یک‌موتور سیکلت آتش زده شده است.

درگیری بین ۲ طایفه محمدی و موسایی از هشت سال پیش به دلیل اختلافات ملکی آغاز شده است. متهمان این درگیری در بیش از ۹ روستای باغملک و ۲ روستای رامهرمز ساکن هستند. از سال ۹۴ تاکنون ۱۸ نفر از اهالی این ۲ طایفه کشته شده اند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان