تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 22281
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


شادگان – معاون فرماندار شادگان گفت: تعداد سه هزار انشعاب آب غیرمجاز روستایی در این شهرستان وجود دارد که باید جمع آوری و ساماندهی شود. 

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، نعمت اله آلبوغبیش صبح امروز شنبه در جلسه مدیریت آب شهرستان شادگان از وجود سه هزار انشعاب آب غیرمجاز روستایی خبر داد و اظهار کرد: کلیه انشعابات آب غیرمجاز باید جمع آوری و ساماندهی شود. 

وی افزود: روزانه بیش از ۱۱۰ هزارمترمکعب آب از محل تاسیسات آبرسانی دارخوین، طرح الغدیر و کانال آبرسانی کوت امیر اهواز – بندرامام برای شهرستان شادگان پمپاژ می شود و درصورت توزیع عادلانه و ساماندهی انشعابات غیر مجاز هیچ روستایی با کم آبی یا بی آبی مواجه نخواهد شد. 

معاون فرماندار شادگان یادآور شد: عدم وجود آب در رودخانه ها و انهارفرعی، وجود سه هزار انشعاب آب غیرمجاز روستایی، برداشت بی رویه دربعضی ازانشعابات مجاز و غیرمجاز و فرسودگی برخی ازتأسیسات و شبکه های آبرسانی روستایی ازمهمترین دلایل مواجه شدن برخی از روستاها یا کم آبی و بی آبی است. 

آلبوغبیش در ادامه با تاکید بر ضرورت بازسازی شبکه های آبرسانی فرسوده روستایی و احداث تاسیسات آبرسانی جدید برای مسیرهای آلبوحصار و گرگر- منصوره توسط سازمان آب و برق استان و شرکت آبفار خوزستان افزود: در حال حاضر آب مورد نیاز تعدادی از روستاهای تابع به وسیله تانکر تامین می شود.

معاون فرماندار شادگان در پایان با تأکید بر لزوم جمع آوری و ساماندهی انشعابات آب غیرمجاز، ازاهالی روستاهای واقع در ابتدای مسیرهای آبرسانی درخواست کرد با صرفه جویی و بهینه سازی مصرف آب، برای رساندن آب به روستاهای پایین دست همکاری کنند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان