تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 22273
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: فاز اول طرح مطالعاتی باغ موزه دفاع مقدس اهواز به اتمام رسید و فاز دوم مطالعاتی این طرح نیز طی روزهای آینده تکمیل می شود.

فرامند هاشمی زاده در گفت و گو با سرویس مهر با اشاره به اینکه اهواز به عنوان مرکز دفاع مقدس باید دارای یک باغ موزه دفاع مقدس شایسته و در خورشان باشد، اظهار کرد: با وجود اینکه تاکنون تعلل فراوانی در این مسیر صورت گرفته ولی باغ موزه خوبی به زودی در یکی از نقاط اهواز ساخته می شود.

وی به باغ موزه دفاع مقدس اهواز اشاره کرد و گفت: کار این باغ موزه با اختصاص زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در اراضی پارک شهروند در سال ۹۳ آغاز شد و فاز اول طرح مطالعاتی آن نیز به اتمام رسید و خوشبختانه فاز دوم مطالعاتی این طرح نیز طی روزهای آینده تکمیل می گردد.
 
هاشمی زاده افزود: پیگیری ها در خصوص اعتبار مورد نیاز این طرح در حال انجام است و پس از تکمیل طرح های مطالعاتی تمرکز ما بر آغاز عملیات اجرایی خواهد بود.
 
معاون عمرانی استاندار خوزستان همچنین به لزوم ساماندهی یادمان های دفاع مقدس در خوزستان اشاره کرد و گفت: شرایط ویژه استان در این خصوص با وجود ۲۲ یادمان موجود در مناطق عملیاتی، یک فرصت برای القای فرهنگ دفاع مقدس به جوانانی است که هرساله در قالب کاروان های راهیان نور به این استان سفر می کنند و از نزدیک شاهد حماسه های خلق شده شهیدان هشت سال جنگی تحمیلی هستند.
 
هاشمی زاده ادامه داد: در همین راستا برای تدوین برنامه ساخت و توسعه یادمان ها اقدام خواهد شد و اکنون نیز ۲۲ یادمان در سطح استان شناسایی شده است که از این تعداد ۱۴ یادمان به عنوان اولویت توسعه در نظر گرفته شده است که ظرف مدت سه سال طرح جامع تیه و برای یادمانهای مذکور به ترتیب اولویت اجرا و ساماندهی انجام خواهد گرفت.
 


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان