دستاورد انتخابات اهواز ؛ سلب اعتماد مردم

دستاورد انتخابات اهواز ؛ سلب اعتماد مردم

عصر اهواز - انتخابات شورای شهر اهواز با وجود همه حاشیه ها ، نکته ای را برای مردم و افکار عمومی روشن ساخت...
فرماندار و تاخیر در استیفای حق رد صلاحیت شدگان علی عبدالخانی

فرماندار و تاخیر در استیفای حق رد صلاحیت شدگان

عصر اهواز - در مباحث حقوقی مقوله ای وجود دارد بنام مواعید قانونی. مواعید قانونی به مهلت های زمانی گفته می شود تا مخاطب در چارچوب آنها بتواند استیفای حق کند مانند مهلت بیست روزه برای تجدید نظر خواهی از آراء بدوی صادر شده از سوی محاکم... .
تالار عروسی لیانا اهواز
کد خبر: 215
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۱

باید ما منتقدین حق مطلب را برای افکار عمومی ادا نماییم و این نمره ی قبولی را اعلام وصول نماییم.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عبدالرحمن نیک سرشت

عصراهواز – نتیجه ی انتخابات مجلس دهم، در کل اگر دوری از افراط و تندروی و گرایش سیاسی معطوف به اعتدال و انصاف بوده باشد، بنابراین در جریان رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان، یعنی آقایان دانش آشتیانی، صالحی امیری  و سلطانی فر، که در مجلس نهم پس زده شده بودند، بیانگر اتحاد دولت و مجلس نیل بر ایجاد آرامش سیاسی و دور شدن از تنش های بی حاصل سیاسی است لذا این موفقیت بزرگ از جنبه ی آشتی پذیر کردن فعالیت های سیاسی جریانات سیاسی را می توان به فال نیک گرفت.

قطعا، اگر ما، این دستاورد پارلمانی را فارغ از هرگونه تحلیل  علمی و یا غیر کارشناسی که ممکن است منتقدین و مفسران سیاسی که به دنبال هرگونه منافع جناحی و اجتماعی دیگر هستند مورد ارزیابی قرار بدهیم، خواهیم دریافت که وحدت مجلس و دولت در اهتمام این امر حیاتی ستودنی است و با این روند کشور می تواند در بخش اجرایی لااقل دیگر به عقب  پس گردی نداشته باشد ، واقعا ،  فضای حیات سیاسی کشور ، دیگر از این همه تنش های کاسبکارانه ی سیاسی اشباع و خسته شده بود، از این همه درگیری های بی ثمر نومید شده بود ، پس باید ما منتقدین حق مطلب را برای افکار عمومی ادا نماییم و این نمره ی قبولی را اعلام وصول نماییم.

والسلام

پاورقی: نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز (سه شنبه) به بررسی صلاحیت و برنامه های دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و در ادامه در جلسه نوبت بعدازظهر صلاحیت و برنامه‌های صالحی امیری و سلطانی فر وزرای پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان را بررسی کردند که در نهایت به هر سه وزیر اعتماد کردند.

براساس رای گیری انجام شده صالحی امیری با ۱۸۰ رای موافق، ۸۹ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: هـورنیوز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار ایران و جهان