تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 20042
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – رئیس اداره حفاظت محیط زیست دشت آزادگان گفت: ۶۶ هکتار از زمین های ملی منطقه حفاظت شده تالاب هورالعظیم در شهرستان هویزه از دست زمین خواران رفع تصرف شد.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، مهرشاد احمدوندی افزود: با طرح پرونده این زمین ها به مراجع قضایی و پیگیری پرونده، رای محکومیت صادر شده است.

وی با اشاره به نامه دادیار اجرای احکام شهرستان هویزه اظهار کرد: بر این اساس، حدود عرصه تصرف شده مشخص و محکوم علیه پرونده متعهد شد ضمن رفع تصرف و تحویل ۶۶ هکتار از زمین های تخریب و تصرفی، نسبت به اعاده وضع به حال سابق اقدام کند.

هور العظیم یا تالاب بزرگ هویزه یکی از بزرگ ترین تالاب‌های داخلی ایران است که در غرب استان خوزستان در انتهای رود کرخه در منطقه مرزی دشت آزادگان قرار دارد.

این تالاب از آب‌های مازاد رودهای کرخه، دویرچ و اروندرود تشکیل شده است. مساحت این تالاب که توسط اداره کل محیط زیست خوزستان مشخص شده حدود ۱۱۸ هزار هکتار است که حدود یک سوم آن در ایران و مابقی آن در کشور عراق است. عمق این تالاب در سواحل کم ولی به تدریج در وسط آن به چند متر می‌رسد.

سراسر هور پوشیده از گیاهان کف زی مانند نِی، جگن (چولان)، لوئی، بردی، تیره تیزک است که هر قدر به داخل آن پیش می‌رویم، ارتفاع آنها بیشتر شده به طوری که دید را محدود می‌سازند. در هور گونه‌هایی از گیاهان شناور مانند نیلوفر آبی نیز دیده می‌شود که ریشه در آب دارند و به صورت شناور در سطح یا بخشی از آب زندگی می‌کنند. در ساحل هور گیاهانی چون کاگله، کاهوی وحشی، سورمه صحرایی و … می‌رویند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان