تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 20014
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


شادگان – رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شادگان گفت: تاکنون هیچ گونه گزارشی از وجود بیماری تب کریمه کنگو در شهرستان شادگان مشاهده نشده است.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، رضا حفیظی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان شادگان که در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در راستای جلوگیری هر چه بیشتر از خطر ابتلا به این بیماری، باید دامداران، اتحادیه دامداران و دستگاه های اجرایی ذیربط همکاری کنند.

وی افزود: یکی از راههای پیشگیری از شیوع بیماری تب کریمه کنگو مبارزه با کنه ای از جنس هیالوماست که دامداران می بایست با سمپاشی به موقع جایگاه نگهداری دام و همچنین سمپاشی بدن دام، از افزایش کنه های ناقل بیماری جلوگیری کنند.

رئیس اداره دامپزشکی شادگان، با تاکید براینکه مردم باید از کشتارهای غیر کشتارگاهی پرهیز کنند، گفت: همچنین باید از ارتباط های غیرضروری با دام خودداری شود.

وی گفت: برای جلوگیری از بروز بیماری مشترک انسان و دام با نام تب کریمه کنگو سمپاشی به موقع امکان دامی و نظارت بر عرضه گوشت سالم ضروری است.

حفیظی ادامه داد: ویروس عامل بیماری مشترک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو توسط انگلهای خارجی و یا تماس انسان با لاشه و ترشحات دام آلوده، بیماری را منتقل می کند.

وی درپایان به عموم مردم شهرستان شادگان توصیه کرد: از ذبح دام در محیط خارج از کشتارگاه اکیدا خودداری کرده و برای تهیه گوشت مصرفی خود، به مراکز تحت نظارت دامپزشکی مراجعه کنند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان