تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 19952
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز ـ مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: در طول ماه رمضان، ۳۰ مراسم جمع خوانی قرآن در ۳۰ نقطه استان با حضور مردم برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین بلک در گفت و گو با سرویس مهر با تبریک ماه رمضان و تسلیت ایام ارتحال امام راحل و قیام ۱۵ خرداد اظهار کرد: اقدامات تبلیغات اسلامی خوزستان در خصوص این مناسبت ها در چند بخش برنامه ریزی و در حال اجرا است.

وی افزود: برگزاری نشست های علمی در آستانه ماه رمضان شامل همایش های طلایه داران تبلیغ در کلیه شهرستان های استان و با حضور مبلغان، مبلغات و عناصر تأثیرگذار فرهنگی است. در این برنامه حدودا ۸۰۰ نفر ضمن شرکت در دوره های آموزشی، روش بیان تفسیر قرآن با محوریت آیات ولایت و روش بیان احکام شرعی در این ماه مربوطه را نیز دریافت می کنند.

حجت الاسلام بلک تصریح کرد: علاوه بر آن، نیازسنجی حضور علما و فضلای تبلیغی در استان بود که تاکنون حدودا ۳۵۰ نفر را در حوزه علمیه قم و حدودا دو هزار و ۳۰۰ نفر نیز از حوزه های علمیه استان شامل زنان و مردان در سامانه اعزام استان ورود اطلاعات داده و شرکت کردند که پیش بینی می شود حدود ۷۰ هزار نفر – روز تبلیغ را بر عهده می گیرند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان عنوان کرد: مناطق جغرافیایی حضور این مبلغان کلیه شهرها و مناطق محروم و صعب العبور روستایی است.

حجت الاسلام بلک گفت: برنامه ریزی مشترک با صدا و سیما مرکز استان برای برگزاری ۳۰ جلسه جمع خوانی قرآن در ۳۰ نقطه استان و همزمان پخش مستقیم از صدا و سیمای استان و شبکه های سراسری انجام شد که با استفاده از ظرفیت قرآنی استان، ۶۰ نفر از اساتید و قاریان در این طرح مشارکت دارند و روزانه در شهرستان ها حضور یافته و برنامه ها را اجرا می کنند.

وی افزود: تفسیر قرآن و توسعه جلسات آن توسط ائمه جمعه استان خوزستان در ابتدای برنامه تلاوت جمعی و ائمه جماعات مساجد در زمان های مختلف نیز در حال برگزاری است که پیش بینی می شود حدود ۵۰۰ جلسه تفسیر با محوریت آیات الولایه و سایر موضوعات برگزار شود. دعوت از دو تن از شخصیت های علمی از سوی ستاد تفسیر کشور را داشته ایم که در حال استقرار برنامه های خود هستند.

حجت الاسلام بلک اظهار کرد: در ماه رمضان، همایشی را با حضور مخاطبان تأثیرگذار فرهنگی شامل مسئولان هیئت های مذهبی، مداحان، رابطان فرهنگی، ائمه جماعات و مبلغانی در قالب ضیافت افطار برگزار می کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان بیان کرد: با همراهی و مشارکت اتحادیه قرآنی استان برنامه های وسیع و گسترده ای توسط مراکز و مؤسسات قرآنی پیش بینی شده که متعاقبا اطلاع رسانی می شود. 

حجت الاسلام بلک در خصو شب های قدر نیز اظهار کرد: در شب های قدر، جلسات برگزاری مراسم توسط مبلغان و نیز مداحان در حداقل دو هزار مسجد و حسینیه استان برنامه ریزی شده و علاوه بر آن برنامه های محوری در مصلاهای نماز جمعه هم برگزار می شود.

وی با اعلام این خبر که در ماه رمضان تعداد پنج هزار جلد قرآن کریم با قیمت تخفیفی در اختیار مراکز قرار می گیرد، ادامه داد: انشاالله در این ماه شریف، مجمع خیران قرآنی استان تشکیل شود که با محوریت نماینده ولی فقیه و مراکز قرآنی مردمی فعالیت خود را شروع کند که فصل جدیدی از مشارکت قرآنی مردم و پشتیبانی از فعالیت های قرآنی خواهد بود.

حجت الاسلام بلک بیان کرد: برگزاری آزمون حفاظ قرآن کریمی در آستانه ماه رمضان در استان که دارای رتبه دوم کشوری در شرکت کنندگان بوده که بعد از استان تهران قرار گرفته ایم.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری