تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 19891
تاریخ انتشار: جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – استاندار خوزستان گفت: اجرای کارهای نوین در حوزه دفاع مقدس و راهیان نور را مدنظر داشته باشیم تا بیشتر بتوانیم جوانان را جذب کنیم.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، غلامرضا شریعتی پیش از ظهر امروز جلسه ستاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان خوزستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام ۱۵ خرداد و سالروز ارتحال امام راحل اظهار کرد: انتظار داریم تا کمیته های ستاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس به صورت منظم تر تشکیل جلسات را داشته و برنامه های خود را ارائه دهند.

شریعتی عنوان کرد: طرح های پژوهشی خوبی انجام شده که کار ارزشمندی است ولی دستگاه های اجرایی باید برای تداوم آن نهایت همکاری را داشته باشند. همچنین پیشنهادات دانشگاه شهید چمران اهواز در کارگروه استانی مطرح و مورد تصویب قرار بگیرد. تمام اسناد و مستندات خود را به اداره کل حفظ آثار ارائه دهند تا بتوان مدارک مستند و جامعی داشته باشیم.

وی اظهار کرد: از سال قبل اعلام کردیم ۱۴ یادمان را باید در شان خوزستان و دفاع مقدس تکمیل و بازسازی کنیم و اجرای کار برای سه یا چهار یادمان در هر سال را در دستور کار قرار دادیم. تعداد قابل توجهی از هموطنان در قالب راهیان نور به استان خوزستان می آیند که باید از بعد معنوی، فرهنگی و اقتصادی آن بهره مند شد. باید برای خدمات دهی به زائران راهیان نور برنامه ریزی های لازم را داشته باشیم و در عین حال اعتبارات لازم را برای نوسازی یادمان ها اختصاص دهیم.

شریعتی در ارتباط با برگزاری بزرگداشت سه شهید شاخص دفاع مقدس گفت: امسال همه دستگاه ها باید در جلسات شرکت کنند تا برنامه هایی را در شان این شهدای والامقام برگزار کنیم. با این برنامه ها ضمن بزرگداشت یاد آنها فرهنگ اخلاق، از خودگذشتی، ایثار و شهادت را در جامعه اشاعه می کنیم. به هر حال باید منش و اخلاق شهدا و وقایع جامعه در زمان دفاع مقدس باید به عنوان الگو به جوانان منتقل کنیم.

استاندار خوزستان گفت: موزه  دفاع مقدس دزفول را چند روز قبل افتتاح کردیم و امیدوارم باغ موزه نیز هرچه سریعتر ساخته شود.

وی افزود: خوزستان نماد مقاومت و دفاع در زمان جنگ تحمیلی بوده که باید شرایط لازم برای استفاده هموطنان از آثار آن را فراهم کنیم. امیدوارم اجرای کارهای نوین در این حوزه را مدنظر داشته باشیم تا بیشتر جوانان را جذب کنیم که البته تجهیز به امکانات روز در این زمینه لازم است. امیدوارم که همه مدیران در مراسمات دو روز آینده حضوری فعال داشته و یاد و خاطره امام راحل و شهدای گرانقدر را گرامی بدارند.
 


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان