دستاورد انتخابات اهواز ؛ سلب اعتماد مردم

دستاورد انتخابات اهواز ؛ سلب اعتماد مردم

عصر اهواز - انتخابات شورای شهر اهواز با وجود همه حاشیه ها ، نکته ای را برای مردم و افکار عمومی روشن ساخت...
فرماندار و تاخیر در استیفای حق رد صلاحیت شدگان علی عبدالخانی

فرماندار و تاخیر در استیفای حق رد صلاحیت شدگان

عصر اهواز - در مباحث حقوقی مقوله ای وجود دارد بنام مواعید قانونی. مواعید قانونی به مهلت های زمانی گفته می شود تا مخاطب در چارچوب آنها بتواند استیفای حق کند مانند مهلت بیست روزه برای تجدید نظر خواهی از آراء بدوی صادر شده از سوی محاکم... .
تالار عروسی لیانا اهواز
کد خبر: 19876
تاریخ انتشار: جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۲۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


آبادان – معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری آبادان گفت: تاکنون هیچ مورد مشخصی از سوی هیئت نظارت آبادان در خصوص بازشماری ۳۰ صندوق رای درخواستی گزارش نشده است. 

ریاض فرحانی در گفت و گو با بخش مهر با اشاره به تلاشهای فرماندار برای صیانت از آرای مردم این شهرستان افزود: برابر با درخواست هیئت نظارت شهرستان، تمامی صندوقهای مورد نظر هیئت نظارت برای بازشماری با نظارت تیم بازرسی هیئت نظارت استان در اختیار این هیئت قرار گرفت و تاکنون هیچ دلیلی که بتواند به آرای مردم خدشه ای وارد کند وجود نداشته و هیچ مورد مشخصی از جانب هیئت نظارت نیز گزارش نشده است. 

وی اظهار کرد: مطابق ماده ۵۸ قانون انتخابات شوراها و تبصره الحاقی آن هرگونه ابطال انتخابات باید مستند به مواد قانونی باشد در غیر این صورت جرم محسوب می شود و مطابق با قانون با متخلفان برخورد و برای آن نیز مجازاتی در نظر گرفته شده است.  

فرحانی با بیان اینکه فرماندار و اعضای هیئت اجرایی همچون سایر شهروندان منتظر نظر هیئت نظارت هستند، تصریح کرد: در این راستا نیز فرماندار پیگیریهای جدی را در دستور کار خود قرار داده تا هر چه سریعتر نتیجه اعلام شود. 

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری آبادان گفت: هر آنچه نیاز هیئت نظارت شهرستان بود اعم از صندوق، موارد پشتیبانی و خدماتی بدون هرگونه دخل و تصرفی در اختیار این قرار گرفت تا در فضایی مطمئن آنان بتوانند آراء را بررسی و نتایج را اعلام کنند. 

به گفته فرحانی، راهبرد دولت و فرماندار پاسداری و صیانت از آرای مردم و همچنین احترام به منتخبان و دفاع از حقوق معترضان است. 

وی افزود: در این راستا تعامل جدی با نمایندگان مجلس و هیئت نظارت استان نیز در دستور کار فرمانداری آبادان قرار داشت تا بتوانیم فضای آرام و سالمی را در آبادان حاکم کنیم.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار ایران و جهان