تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 19654
تاریخ انتشار: یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: نقشه راه تولید و فناوری در بسیاری از کشورها مورد حمایت قرار می گیرد ولی در کشور ما این ضعف قوانین وجود دارد.

به گزارش عصر اهواز، باقر پورقاسم پیش از ظهر امروز در آئین رونمایی از مته حفاری دندانه‌ای ساخت جهاد دانشگاهی خوزستان و با فناوری بومی  اظهار کرد: امروز پروژه های پژوهشی موفق در این شرکت سطح بسیار بالایی دارد و افزایش بسیاری در سطح بندی آنها داشتیم.

وی افزود: ساخت توربین سولارسنتار گازی را داریم که جزو معدود کشورهایی هستیم که تکنولوژی تولید این توربین را دارند. ساخت اولین مته به عنوان کاری که با تکنولوژی روز و دانش فنی که به دست آوردیم نیز جزو افتخارات است. ساخت افزایه های سیمان که دانش فنی آن در اختیار کشورهای خاص بوده را نیز انجام دادیم.

پورقاسم با بیان اینکه امروز پژوهش مبنای اقتصاد مقاومتی شده و عموم پژوهش های انجام شده به تولید انبوه می رسد، گفت: چهار نوع کمپرسور را نیز به صورت داخلی و با همت جهادگران تولید کرده ایم و در آینده نزدیک قرارداد خرید انبوه آن را منعقد می کنیم.

رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب عنوان کرد: کشورهایی که دانش فنی تولید و توانایی کاربردی کردن آن را دارند در زمینه تنظیم قوانین و نبوغ دانش علمی خود هیچ مشکلی ندارند ولی امروزه قوانین ما پوشش های لازم را ندارد و کسانی که قراردادهای تولید منعقد می کنند باید از خودشان مایه بگذارند.

پورقاسم ادامه داد: مجموعه شرایط برای راهبری های پژوهشی و زمینه سوء استفاده در کشور را فراهم و ریسک آن را افزایش داده است. چنین مسائلی باعث شده تا ما ۳۰ درصد از دانش فنی خود را به کاربردی کردن تبدیل کنیم.

وی اظهار کرد: چرا امروز وقتی محصول انبوه جهاد دانشگاهی به تست میدانی می رسد و شرکت های خارجی وقتی متوجه تدوین دانش فنی آن می شوند؛ قیمت مناقصات را حتی تا یک سوم کاهش می دهد و به راحتی کاری می کند که جهاد دانشگاهی به انزوا کشیده شود.

پورقاسم اضافه کرد: تقاضا دارم تا افراد حاکم بر قوانین و نمایندگان مجلس که قانونگذاری می کنند حتما نسبت به اصلاح این قوانین توجه ویژه ای داشته باشند. نقشه راه تولید و فناوری در بسیاری از کشورها با اختیارات ویژه از سوی رئیس جمهور مورد حمایت قرار می گیرد ولی در کشور ما این ضعف قوانین وجود دارد.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان