تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 19611
تاریخ انتشار: شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – مدیرعامل شرکت غله منطقه ۴ خوزستان گفت: استان خوزستان تاکنون بیشترین میزان خرید تضمینی گندم را در کشور داشته است.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، سیاوش حسین‌پور پیش از ظهر امروزدر جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، بیش از یک میلیون و ۳۴۰ هزار تن  گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده است.

وی افزود: شرکت غله با بهره‌گیری از ۹۸ مرکز خرید،  مقدار گندم تضمینی در قالب ۱۶۸ هزار و ۵۰۰ محموله گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری و ذخیره سازی کرده است، از این میزان محصول شامل یک میلیون و ۱۸۶ هزار تن گندم معمولی و ۱۶۴ هزار تن گندم دروم است.

حسین پور بیان کرد: در سال جاری این شرکت با استفاده از فضای استاندارد و ذخیره سازی سیلوهای گندم بخش دولتی و خصوصی با ظرفیتی بالغ بر یک میلیون و ۸۰ هزار تن، نسبت به ذخیره سازی گندم اقدام کرده است.

مدیرعامل شرکت غله منطقه ۴ خوزستان بیان کرد: با سیاستگذاری‌های مطلوب همه جانبه دولت تاکنون ۹ هزار و ۷۷۳ میلیارد ریال وجه خرید گندم به کشاورزان پرداخت شده است.

حسین پور تصریح کرد: مراکز خرید، گندم معمولی را با افت مفید چهار درصد و دو درصد غیرمفید با قیمت ۱۳ هزار ریال و با همین میزان افت، گندم دروم را با قیمت ۱۳ هزار و ۳۰۰ ریال خریداری می‌کنند.

وی بیان کرد: خرید گندم تنها در شهرستان ایذه در حال انجام و خرید رو به اتمام است و استان خوزستان تاکنون بیشترین میزان خرید تضمینی گندم را در کشور داشته است.

مدیر عامل شرکت غله منطقه ۴ خوزستان اظهار کرد: در این میان شهرستان شوش بیشترین خرید و شهرستان ایذه کمترین میزان خرید را داشته اند.

حسین پور گفت: دانه روغنی کلزا نیز در این استان، همزمان با خرید تضمینی گندم، خریداری می‌شود و تاکنون۱۸ هزار و ۴۶۳ تن از این محصول، از کلزاکاران خریداری شده است.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان