تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 19544
تاریخ انتشار: جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور گفت: با وجود کاهش آمار آتش سوزی جنگل ها در کشور ولی این مسئله در خوزستان رو به افزایش است.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، سرهنگ پاسدار قاسم سبزعلی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان اظهار کرد: با توجه به وضعیت آماری در سطح کشور ۳۵ درصد کاهش حریق در جنگل ها داشتیم ولی در خوزستان افزایش آن را شاهد هستیم.

وی افزود: جلسات بسیاری را با مدیریت بحران کشور داشته و برای حریق در بحث اعتبارات نگاه ویژه ای هم داشته ایم. باید نگاه ویژه ای را در زمینه برنامه ریزی و هدفگذاری را نیز مدنظر قرار دهیم.

سبزعلی با تأکید بر اینکه از ظرفیت همه دستگاه ها برای کاهش حریق استفاده کنیم، گفت: قبل از رسیدن به فضای حریق آسیب شناسی و علل یابی را باید در دستورکار قرار دهیم و بعد از آن باید از ظرفیت و پتانسیل همه دستگاه ها استفاده کنیم. اگر در بحث آسیب شناسی موفق نباشیم نمی توان در زمینه های دیگر موفق بود. 

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی افزود: ۵۵ فقره حریق در حوزه جنگل داشتیم که یک هزار و ۲۹۶ هکتار جنگل در سال گذشته از خوزستان در آتش سوخت. قطعا همگی دست به دست هم می دهیم تا هماهنگی و تعامل لازم صورت گرفته و از ظرفیت ملی نیز تمام قد در خدمت استان هستیم تا میزان حریق ها را در خوزستان به حداقل برسانیم.

سبزعلی عنوان کرد: بحرانی بودن و وضعیت نابسمانی که احتمال دارد در حوزه حریق وجود بیاید باعث شده تا جلسه ای را برای خوزستان داشته باشیم. به عنوان نمونه بروز ۱۰ فقره حریق در۲۷۱ هکتار را در سال جاری در استان خوزستان داشتیم و این در حالی است که هنوز به فصل بحران نزدیک نشده ایم.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری