تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 19542
تاریخ انتشار: جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – رئیس جمعیت هلال احمر باغملک گفت: جوان باغملکی که در کوه های صعب العبور این شهرستان دچار مارگزیدگی شده بود با تلاش امدادگران هلال احمر از مرگ حتمی نجات یافت.

محسن شیخی علیزاده در گفت و گو با بخش مهر اظهار کرد: در پی تماس اهالی و بومیان ساکن منطقه با پایگاه امداد امام حسن عسکری (ع) هلال احمر باغملک مبنی مارگزیدگی یک فرد جوان در کوه های صعب العبور منطقه سرقوچ، یک تیم مجهز از امدادگران و نجاتگران این جمعیت به همراه تجهیزات لازم به منطقه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه به دلیل صعب العبور بودن منطقه و وجود پستی و بلندی ها و عوارض طبیعی آمبولانس اورژانس توان رفتن به این منطقه کوهستانی را نداشت، افزود: پس اعلام حادثه و اعزام تیم امدادی هلال احمر به منطقه و بعد از پیمودن پنج ساعت راه با آمبولانس در جاده کوهستانی به مصدومی که دچار مارگزیدگی شده بود، رسیدند. 

رئیس جمعیت هلال احمر باغملک تصریح کرد: امدادگران هلال احمر به محض رسیدن به منطقه محل وقوع حادثه و دسترسی به فرد مارگزیده، اقدام به انجام عملیات احیا و پیشگیری از انتشار سم به سایر نقاط بدن فرد مذکور کردند.

شیخی علیزاده یادآور شد: خانواده مصدوم او را با استفاده از حیوانات اهلی و به مدت ۶ ساعت به محل استقرار آمبولانس رسانده بودند.

وی ادامه داد: سرانجام نجاتگران هلال احمر به همراه تکنسین اورژانس این مصدوم را بعد از درمان های اولیه در ساعت ۴۰ دقیقه بامداد به درمانگاه صیدون تحویل و به وسیله آمبولانس ۱۱۵ به بیمارستان باغملک منتقل کردند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان