تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 19481
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


دزفول- فرمانده هوافضاسپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در آینده اولین موشک بالستیک زمین به زمین در ایران با نام دزفول آزمایش خواهد شد.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، سردار امیرعلی حاجی زاده عصر امروز پنجشنبه در همایش بزرگداشت چهارم خرداد، روز مقاومت و پایداری مردم دزفول در مصلای امام علی (ع)  این شهرستان، با تبریک چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری مردم دزفول به مردم مقاوم این شهر، علما، مسئولان، فرماندهان، بسیجیان و امت حزب الله، اظهار کرد: مقام معظم رهبری و امام راحل با سخنانی که در مورد دزفول بیان کردند به شهر دزفول و تک تک خواهران و برادران دزفولی دو مدال افتخار اهدا کردند.

وی افزود: کینه رژیم بعثی به اندازه ای بود که ابتدای جنگ را با آتش سنگین توپخانه ها و مهمات پر تعداد و با بمباران بمب افکن های هوایی و موشک های سنگین با کلاهک های یک تنی ادامه داد.

فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه کمتر شهری در جهان وجود دارد که با سه آتش توپخانه، موشک، راکت های سنگین مورد تهاجم قرار گرفته باشد، تصریح کرد: مقاومت و پایداری مردم دزفول در این آزمایش بزرگ در اوج مظلومیت انجام شد.

سردار حاجی زاده توضیح داد: مظلومانه به این دلیل که در آن زمان کشورهای اروپایی و منطقه امکانات بسیار زیاد و پیشرفته ای را به صدام داده بودند در حالیکه ما تا ۴۰ماه پس از شروع جنگ هیچگونه موشکی نداشتیم، تحریم بوده و با محدودیت مواجه بودیم و این دزفول قهرمان بود که با تقدیم دو هزار و ۶۰۰ شهید در اوج این کمبود ها مظلومانه ایستاد و مقاومت کرد.

وی تاکید کرد: اگر پشتیبانی آمریکا و روسیه و کشورهای منطقه نبود، جنگ می بایست دو ساله تمام می شد و اگر ایستادگی و یکپارچگی ملت مقاوم ایران نبود قطعا امروز ما باید شاهد این می بودیم که مرز زمینی ما با عراق در حاشیه شهر دزفول و اهواز قرار می گرفت اما آنچه باعث شد که حتی یک متر از خاک سرزمین ما جدا نشود همین مقاومت های مردم دزفول بود.

فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هشت سال جنگ تحمیلی مسئولان کشوری را متوجه این مهم ساخت که باید روی پای خود بایستیم و نمی توان با اتکا به کشورهای دیگر توان دفاعی ایجاد کرد، افزود: در تمام هشت سال جنگ تحمیلی مصمم بودیم تا تسهیلات جنگی خود را آماده کنیم.

سردار حاجی زاده همچنین گفت: ما در آن زمان موشک پیشرفته نداشتیم وگرنه اجازه نمی دادیم جنگ هشت سال طول بکشد و با تقدیم هزاران شهید شرمنده ایران و به ویژه مردم دزفول شویم.

وی با بیان اینکه شرایط سخت جنگ تحمیلی باعث شد ما تهدید دشمن را تبدیل به فرصت کنیم، اظهار کرد: از همان روز ها ما به فکر خود کفایی افتادیم و تحقیقات خود را آغاز و شروع به ساخت تجهیزات پیشرفته جنگی کردیم.

سردار حاجی زاده گفت: امروزه ما در داخل کشور با تکیه بر توان نیروهای بومی توانسته ایم به موفقیت برسیم و به یک قدرت موشکی در جهان تبدیل شویم.

وی ایران را جزو کشورهای تراز اول جهان در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین برشمرد و گفت: امروزه ایران در حوزه راداری، جنگ الکترونیک، دریایی، زمینی و در تمام حوزه ها خودکفا شده است، امروزه از معادن سنگ آهن مواد اولیه بدنه موشک استخراج می کنیم و ۷۰ درصد وزن موشک که سوخت آن است نیز از مواد اولیه نفتی و سنگ نمک مناطق مختلف ایران استخراج می شود.

فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: این قدرت توسط امکانات کاملا ایرانی و جوانان و دانشمندان خوش فکر و خلاق کشور از ایده تا محصول تبدیل به ابزار و قدرت ما شده و این توسعه موشکی باعث ناراحتی و فشار دشمن شده است.

سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه ارتش و سپاه مصمم هستند تا این قدرت را افزایش دهند، افزود: ما به عنوان ارتش و سپاه و نیروهای مسلح اجازه نخواهیم داد حوادث آتش بار همانند جنگ تحمیلی بر سر شهرهای کشور از جمله دزفول توسط هیچ قدرتی تکرار شود و با تکیه بر فرماندهی کل قوا اجازه تکرار حوادث تلخ را نخواهیم داد.

سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه ما قدرت موشکی را توسعه خواهیم داد، تصریح کرد: در این زمینه حرف و تهدیدهای دشمن هیچگونه تاثیری بر روند پیشرفت ما نخواهد داشت.

وی در ادامه خطاب به مردم دزفول با تقدیر از رشادت های مردم دزفول در طول هشت سال جنگ تحمیلی عنوان کرد: در آینده اولین موشک بالستیک زمین به زمین در ایران با نام دزفول آزمایش خواهد شد.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین خبر داد: به دنبال این هستیم تا در آینده ای نزدیک موزه دفاع مقدس دزفول را از تجهیزات موشکی و دفاعی غنی کنیم.

سردار حاجی زاده در پایان از طرف سپاه پاسداران به تمام مردم دزفول قول داد که با تمام توان در مقابل دشمن ایستاد


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان