تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 19471
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – استاندار خوزستان از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خواستار راه اندازی فیبرنوری خانگی در کل استان خوزستان شد.

به گزارش عصر اهواز، غلامرضا شریعتی ظهر امروز در حاشیه افتتاح فاز نخست طرح‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات منطقه آزاد اروند در آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ارتباطات یکی از زیرساختهای اساسی توسعه است و هرچه پیشرفت در این زمینه بیشتر باشد، زیرساختهای توسعه و رشد منطقه بیشتر فراهم است.

شریعتی تصریح کرد: با گستردگی بیشتر زیرساخت‌های ارتباطات، امکان ارائه خدماتی که قبلا به صورت عادی ارائه می شد، در حوزه ارتباطات بیشتر فراهم می‌شود. همچنین در حوزه ارتباطات می توان اشتغالزایی جدی ایجاد کرد.

وی عنوان کرد: ۱۸ ماه گذشته در سفر وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به خوزستان ۱۸ تفاهمنامه کسب و کار و اشتغالزایی در حوزه ارتباطات، زیرساخت های ارتباطی ، تولید محتوا، شتاب دهنده و … به امضا رسید و برخی از این تفاهمنامه ها اکنون عملیات و اجرایی شده و زمینه اشتغالزایی بسیار خوبی ایجاد کرده و زیرساختهایی را گسترش داده است.

استاندار خوزستان با اشاره به تحویل نخستین لینک فیبر نوری خانگی FTTH در صبح امروز در آبادان بیان کرد: امید است این اقدام به کل استان تسری یابد. از وزیر ارتباطات قول گرفتیم که این اقدام در مرکز استان خوزستان یعنی اهواز نیز اجرایی شود تا خوزستان نماد استان توسعه یافته و مدرن و هوشمند باشد.

شریعتی گفت: خوزستان پنجمین استان کشور است که مرکز ارتباطات بین الملل اینترنت کشور ( GW) در آن راه اندازی شده با راه اندازی این مرکز، خوزستان علاوه بر اتصال به دیتای جهانی، ارتقا و رشد جدی و خوبی در حوزه ارتباطات خواهد داشت که بسیاری از استان‌های توسعه یافته از آن محروم هستند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری