تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 19454
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


دزفول – به مناسبت چهارم خرداد، روزمقاومت و پایداری مردم دزفول، فاز نخست پارک موزه دفاع مقدس دزفول افتتاح شد.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول علاوه بر پژوهشکده و کتابخانه، دارای موزه ای مسقف و پارک موزه است که در طراحی آن فضای سبز، یادمان شهدای گمنام، سردرب، گونه های گیاهی نخل، زیتون و فضای موزه ای دفاع مقدس همچنین مکانی برای استقرار ادوات جنگی و ماکت شهر موشکی دزفول گنجانده شده است. 

طراحی این مرکز از سال ۸۹ آغاز شده و در سالهای اخیر اجرای طراحی این مرکز به صورت مرحله ای پیش رفته است. 

پیش از ظهر امروز پنجشنبه به مناسبت چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری – روز دزفول بخش موزه مسقف مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول با حضوراستاندار خوزستان و جمعی از مسئولان استانی و کشوری افتتاح شد.

در این آئین کتابخانه تخصصی دفاع مقدس نیز که بیش از چهار هزار و ۵۰۰ عنوان کتاب با موضوع جنگ و دفاع مقدس و دزفول در آن نگهداری می شود توسط مسئولان مورد بازدید قرار گرفت و نقشه نظامی یکی از عملیات رزمندگان علیه متجاوزان بعثی در دوران جنگ هشت ساله تشریح شد.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، به پاس ایستادگی و مقاومت مردم دزفول در هشت سال دفاع مقدس چهارم خرداد به عنوان روز دزفول نامگذاری شده است. شهر دزفول در هشت سال دفاع مقدس هدف ۱۷۶ موشک دور برد ،دو  هزار و ۵۰۰ گلوله توپ و ۳۳۱ راکت هواپیما قرار گرفت. دو هزار و ۶۰۰ نفر از مردم دزفول در هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسیدند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری