تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 19324
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – معاون امور عمرانی استاندار خوزستان گفت: طرح تبدیل پسماند شهری به برق در کلانشهر اهواز اجرایی می شود.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، فرامند هاشمی زاده عصر امروز در نشست کارگروه پسماند استان خوزستان از برنامه ریزی انجام گرفته در خصوص اجرایی شدن طرح تبدیل پسماند شهری به برق با دعوت از سرمایه گذاران خارجی و داخلی در اوایل خرداد ماه سال جاری خبر داد.

هاشمی زاده با اشاره به لزوم استفاده از آخرین تکنولوژی موجود در بحث بازیافت پسماندهای شهری و صنعتی اظهار کرد: برنامه ریزی های انجام گرفته در این خصوص به نحوی است که با دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی بتوان تمامی پسماند شهری و صنعتی را ابتدا در شهرستان اهواز به عنوان پایلوت و پس از آن در دیگر شهرهای استان اجرا و در مرحله اول بازیافت و در مرحله بعد به برق تبدیل کرد.

وی ادامه داد: اجرای چنین طرحی می تواند علاوه بر تأثیر بسیار مطلوب در بحث توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست، در زمینه های اقتصادی و تولید اشتغال نیز تأثیر گذار باشد.

وی همچنین گفت: در راستای مصوبات جلسات گذشته کارگروه پسماند هم اکنون گشت هایی در سطح شهر اهواز برای جلوگیری از تخیله نخاله های ساختمانی در مکان های غیر مجاز با استفاده از حکم قضایی در حال انجام مأموریت هستند.

معاون امور عمرانی استاندار خوزستان افزود: با پیگیری های انجام گرفته تلاش شده با تعیین شعبه ای در دادگستری استان تنها برای رسیدگی به موارد مربوط به تخلفات زیست محیطی، این موضوع را به صورت ویژه پیگیری و با متخلفین برخورد جدی صورت گیرد.

هاشمی زاده بار دیگر به تدوین طرح جامع پسماند شهری اشاره کرد و گفت: این طرح توسط شهرداری اهواز تدوین و پس از انجام بررسی های لازم اصلاح و ابلاغ خواهد شد و تأکیداتی نیز به منظور تسریع در این خصوص به شهرداری اهواز ابلاغ شده است.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری