تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 19120
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹

فرآیند اخذ رای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت ۸ امروز در ۳ هزار و ۵۷۵ شعبه اخذ رأی شهری و روستایی استان خوزستان رسماً آغاز شد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصراهواز فرآیند اخذ رای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت ۸ امروز در ۳ هزار و ۵۷۵ شعبه اخذ رأی شهری و روستایی استان خوزستان رسماً آغاز شد.

بسیاری از مردم اهواز با شنیدن پیام مقام معظم رهبری مبنی بر انجام کار نیک در وقت اول آن حضور با شور و نشاطی در شعب اخذ به نمایش گذاشتند.

 

مفسدان اقتصادی و امنیتی صلاحیت حضور در شورا را ندارند

خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک در جمع خبرنگاران حاضر در مسجد جوالائمه در پاسخ به سؤالی پیرامون رد صلاحیت گسترده نامزدها شورای شهر در هیئت نظارت توضیح داد: در هیئت مرکزی نظارت سوگند خوردیم که طبق قانون و اخلاق عمل کنیم و تحت تأثیر هیچ کس قرار نگیرد.

وی با اشاره به اینکه استعلام هایی از دادگستری، نیروی انتظامی و اداره اطلاعات گرفته شده است، خاطر نشان کرد: حتی به برخی از آنها ارفاق شد تا شور و نشاط انتخاباتی حفظ شود.

نماینده مردم ایذه و باغملک ادامه داد: متأسفانه برخی از اعضای شورای شهر مشکلات اقتصادی ایجاد می کنند. اگر کسی سابقه فساد اقتصادی و یا مشکلات امنیتی دارد صلاحیت ورود به شورای شهر ندارد.

وی با بیان اینکه در تأیید و یا رد صلاحیت ها زیر بار هیچ فشاری نرفتیم تصریح کرد: متأسفانه برخی با لابی گری در هیئت مرکزی تهران توانستند تأیید صلاحیت خود را بگیرند. هیئت های اجرایی در استان خوزستان ۹۸۸ نفر را رد صلاحیت کرده بودند درحالی که ما ۴۰۰ نفر را تأیید کردیم.

از فردا جناح های سیاسی بجای رقابت به دنبال رفاقت باشند

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با حضور در مسجد منتظر المهدی در جمع خبرنگاران انتخابات را یک جشن ملی عنوان کرد و اظهار داشت: انتخابات می تواند اتحاد دولت و ملت را نشان دهد. این روز زمانی برای اثبات امنیت ایران در منطقه است.

وی با اشاره به اینکه هرچه حضور مردم پرشورتر باشد پایم محکم تری را به دنیا مخابره خواهد کرد، افزود: امیدواریم با مشارکت هرچه بیشتر همه مردم در سرنوشت خود مداخله داشته باشند.

شریعتی با بیان اینکه هرچه از انقلاب می گذرد پیوستگی نظام نیز بیشتر می شودف خاطر نشان کرد: رأی مردم درواقع رأی به جمهوریت نظام و استمرار حکومت دینی است.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه تا امروز نامزدها رقابت کردند اما از فردا آنها و هوادارانشان باید رفاقت کنند، خاطر نشان کرد: همه جناح ها در کنارهم باید برای اداره جامعه تلاش کنند تا اقتصاد مقاومتی، رونق اشتغال، توسعه و پیشرفت محقق شود.

حضور کمرنگ مردم باعث گستاخ تر شده دشمنان می شود

یکی از شهروندان اهوازی در پاسخ به پرسشی که با چه هدفی در انتخابات شرکت کردید گفت: در روزهای اخیر تلاش بسیاری از سوی دشمنان خارجی و برخی منافقان داخلی برای دلسرد کردن مردم از نظام و رهبری صورت گرفت.

آقای خیراللهی ادامه داد: پس از پنج دهه از زندگی و تجربه تلخ و شیرینی های بسیار به این نتیجه رسیده ام که هرچه مردم خود را از حضور در انتخابات و دخالت دادن در سرنوشت مملکت خود کنار بکشند دشمنان گستاخ نر می شوند.

حضور دشمن‌شکنانه مردم در انتخابات تثبیت‌کننده حرکت انقلاب است

به گزارش سرویس مستقر در مسجد جوادالائمه، ‌‌آیت‌الله عبدالکریم فرحانی در حاشیه حضور در شعبه ثبت‌نام و اخذ رای شماره ۱۹۵  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ‌نظام مقدس جمهوری اسلامی مدل مردم‌سالاری دینی است که به برکت وجود امام و مردم انقلابی ایران امروزه در دنیا مورد توجه و عنایت ویژه همه مستضعفان عالم قرار گرفته است.

وی تصریح کرد:‌ همان‌گونه که اسلامیت حکم اصلی نظام است، جمهوریت و مردم‌سالاری هم یک رکن مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی است. انتخابات متعددی که در طی این سال‌های متمادی در کشور برگزار شده، گواه بسیار روشن و گویای مردم‌سالاری ما است که برای مملکت‌مان اقتدار،‌ امنیت و آسایش را به ارمغان آورده است.

 

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: به همین علت حضور دشمن‌شکنانه مردم در حلقه انتخابات تضمین و تثبیت‌کننده حرکت نورانی انقلاب اسلامی است که الحمدلله در انتخابات‌های متعدد که در کشور برگزار شده، دنیا شاهد این حضور و همراهی مردم ایران بوده است.

وی اظهار کرد:‌ توصیه ما مانند همیشه انتخاب درست و اصلح است که مردم بصیر ما نیز آن را انجام خواهند داد؛ معیارهای انتخاب نامزد اصلح در فرمایشات رهبر روشن است و ان‌شاءلله امروز نیز مردم همراهی با اسلام، نظام،‌ اعتماد به مردم، اعتماد به داشته‌های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی، اجتناب از سیاه‌نمایی و بیان دستاوردهای پرارزش نظام و ارایه برنامه روشن و درست در چارچوب اقتصاد مقاومتی و فرهنگ ارزشمند اسلامی را در انتخاب فرد اصلح مورد توجه قرار خواهند داد.

 

مردم قابلیت های مدیریتی نامزدها را در نظر بگیرند

عبدالحسن مقتدایی استاندار سابق خوزستان نیز با حضور در این مسجد ضمن انداختن رأی خود به صندوق گفت: آنچه بیش و پیش از هرچیز اهمیت دارد حضور پرشور مردم پای صندوق های رأی است.

وی با اشاره به اینکه هرکس قلبش برای این سرزمین می تپد باید در انتخابات مهم شرکت کند، افزود: قطعا هرکس که با رأی بیشتر انتخاب شود با قاطعیت بیشتری می تواند اهداف و برنامه های خود را دنبال کند.

مقتدایی در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از برخی نامزدهای فاقد شرایط شورای شهر یادآور شد: هرچه سختگیری در روند ریاست جمهوری باعث انتخاب افراد اصلح شد اما در شورای شهر این امر کاملا برعکی رخ داد.

وی توانایی های مدیریتی را یکی از مهم ترین اولویت های هر نامزد شورای شهر دانست و خاطر نشان کرد: باید با حساسیت بیشتر نسبت به قابلیت ها رأی داد تا در این آشفته بازار شاهد حضور افراد ناتوان به شورای شهر نباشیم.این شلوغی موجی پریشانی مردم در انتخاب و حداقل شناخت از نامزدها می شود.

 

 


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری