تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 19093
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – صف های رای گیری در خوزستان از صبح امروز آغاز شده است و مردم دوباره از صبح زود بر اساس احساس تکلیف شرعی خود برای تقویت ریشه های انقلاب اسلامی پای صندوق های رای حاضر شده اند.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، دوازهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور از صبح امروز در خوزستان نیز آغاز شده است و مردم در شهرهای مختلف این استان از همان ساعت های اولیه خود را به شعب اخذ رای رسانده اند تا نشان دهند در هر شرایطی با حضورهای آگانه های خود، پای آرمان های خود ایستاده اند.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات استان خوزستان، بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از مردم خوزستان واجد شرایط حضور در انتخابات هستند و می‌توانند با در دست داشتن شناسنامه در رأی‌گیری شرکت کنند. همچنین با آخرین تغییراتی که در خصوص تعداد شعب اخذ رای در استان انجام شد، در نهایت سه هزار و ۷۲۰ شعبه اخذ رای کار رای‌گیری از مردم را بر عهده دارند
 
ز سه هزار و ۷۲۰ شعبه اخذ رای در استان، دو هزار و ۷۹۴ شعبه اخذ رای ثابت و ۹۲۶ شعبه اخذ رای سیار در خوزستان هستند. همچنین تعداد یک‌هزار و ۹۰۶ شعبه اخذ شهری و یک هزار و ۸۱۴ شعب رای‌گیری روستایی وجود دارد

امروز بیش از ۱۱ هزار نیروی انتظامی به منظور حفاظت از صندوق‌های رای به صورت مستقیم در تمام شعب اخذ رای شهری و روستایی سطح استان مستقر خواهند شد. تمام تمهیدات لازم برای تامین امنیت انتخابات ۲۹ اردیبهشت در خوزستان اتخاذ شده و امید است در سایه امنیت ایجاد شده با حضور پرشکوه مردم، برگ زرین دیگری بر تاریخ انقلاب اسلامی افزوده شود. در اصل آنچه مهم و امنیت آفرین است،حضور مردم در چنین عرصه هایی است. حضور مردم در صحنه حرف اول را در امنیت خواهد زد .

برای چهار شهر، پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود. این نوع از انتخابات برای نخستین‌بار انجام می‌شود و امکانات لازم در شهرهای خرمهشر، ماهشهر، امیدیه و بهبهان فراهم شد.

اقدامات آموزشی در حوزه انتخابات الکترونیک در این شهرستان آغاز و وسایل مورد نیاز در مناطق پر تردد شهرها تعبیه شده تا ضمن آشنایی مردم با اینگونه رأی‌گیری، بتوان پنجمین انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا را به نحو احسن برگزار کنیم؛ دست اندرکاران این نوع انتخابات در دوره‌های آموزشی فرا خوانده شدند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری