تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 19034
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان گفت: بزرگترین حادثه تاریخی ایران بازگرداندن خرمشهر بعد از اشغال به خاک اصلی خودش جمهوری اسلامی هست.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، سردار محمد علی پور پیش از ظهر امروز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر  اظهار کرد: ستاد استانی سوم خرداد به ریاست استاندار هر ساله تشکیل و این اداره کل دبیر آن و برنامه ریزی های لازم را انجام می دهد. این ستاد امسال سه رویداد سالروز آزادسازی خرمشهر، چهار خرداد روز مقاومت و پایداری دزفول و ۱۸ اردیبهشت سالروز آزادسازی هویزه است.

وی افزود: قطعا اطلاع رسانی به موقع، ارزش کمتری از اقدامات میدانی رزمندگان ندارد و به همان اندازه قلم، بیان و سیستم اطلاع رسانی سربازان رسانه در جامعه تأثیرگذار است. 

علی پور توضیح داد: پس از پیروزی انقلاب، توطئه های متعددی از سوی استکبار جهانی به رهبری آمریکا برای نابودی، انحراف و محدود کردن انقلاب انجام شد. از توطئه در مرزهای کردستان، آذربایجان و خوزستان تا کارهای دیگر که فرصت خدمات رسانی بهینه به مردم را تا حدودی کمتر کردند.

وی با اشاره به کودتاها و حمله مستقیم آمریکا به طبس بیان کرد: همه برای شکست انقلاب بود که با حضور مردم در صحنه های مختلف این توطئه ها یکی پس از دیگری خنثی شد. پوز استکبار به رهبری آمریکا با سربازان خداوند در قالب طوفان شن در صحرای طبس به خاک مالیده شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان تصریح کرد: در یک جا ابرقدرت شرق و غرب یعنی روسیه سابق و آمریکا به کمک هم آمدند تا انقلاب را شکست دهند؛ پازل سنگینی که داشتند به نتیجه نرسیده و در نهایت جنگ را به سرکردگی حزب بعث و صدام حسین علیه ایران تحمیل کردند.

وی در ادامه گفت: کشورهای مختلفی در زمینه تسلیحاتی و تجهیزاتی به صدام کمک کردند، پول نفت کشورهای عربی و کارخانه های تولید سلاح اروپایی به کمک صدام آمد تا بخواهند انقلاب اسلامی را نابود کنند.

وی افزود: عدم ثبات ساختار دولت در مراکز و سردرگمی و پیچیدگی نیروهای مسلح به ویژه ارتش (آزاد کردن کادرها، کاهش خدمت سربازی، توطئه های هوایی و … کارایی لازم را از ارتش گرفت) در سال های ابتدایی انقلاب باعث شده بود تا جنگ بر علیه ایران را طراحی کنند.

علیپور بیان کرد: برخی جبهه های میانی مثل شوش و قصر شیرین توسط صدام اشغال شده و حتی تا پنج کیلومتری اهواز نیز پیشروی کردند؛ در سال اول تنها دو قطعنامه آن هم برای صبوری مردم صادر شده بود.

وی با اشاره به انجام عملیات های متعدد در دوران دفاع مقدس گفت: عملیات طریق القدس برای آزادسازی بستان و هویزه و فتح المبین برای بازپس گیری شوش و هویزه بود؛ خرمشهر عزیز را نیز در یک عملیات چهار مرحله ای به اسم بیت المقدس بازپس گرفتیم؛ بعدازظهر سه خرداد ۶۱ توانستیم پرچم ایران را بر فراز خرمشهر برافراشته و مزدوران بسیاری را اسیر کردیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان تصریح کرد: ۱۹ هزار و ۷۰۰ نفر در خرمشهر از سربازان بعثی اسیر کردیم که یک حرکت سیاسی جهانی را برای کشور ایران به دنبال داشت. بیش از ۳۵ کشور برای شکست جمهوری اسلامی هزینه کردند که با این فتح، شکست خورده بود و این پیروزی تأثیرات اقتصادی، نظامی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بسیاری در ایران داشت. در دوران دفاع مقدس حتی سیم خاردار هم به ما داده نمی شد ولی بر همه طرح ها، توانمندی ها و توطئه های دشمن پیروز شویم و جمهوری اسلامی ایران را تا به امروز مقتدرانه و تأثیرگذار در منطقه حفظ کردیم. 

وی گفت: اثرگذارترین کشور در مورد سوریه و عراق همین کشور ایران است. کشور ایران پل گذر از شرق به غرب هست و ظرفیت بسیار بزرگی دارد تا بتواند بار اقتصادی خود را از این منظر مدیریت کند.

علیپور اظهار کرد: دشمن آمده بود تا خوزستان را از جمهوری اسلامی ایران جدا کند و به همین خاطر دزفول با موشک، بمباران و انواع اقدامات نظامی (عملیات روانی و موشک باران) قصد تخلیه دزفول را داشتند ولی مردم دزفول یک لحظه این شهر را ترک نکردند و یکی از کندی های حرکت دشمن که نتوانست به اهداف خود برسد مقاومت مردم این شهر بود.

وی افزود: زنان دزفولی هم خود مقاومت می کردند و هم در عین حال فرزندان خود را برای حضور در صحنه های نبرد اعزام و از رزمندگان ورودی به استان نیز پشتیبانی می کردند.
موشک که می آمد و دزفول را تخریب می کرد مردم بلافاصله آن را بازسازی می کردند و الگویی نوین بود که از سوی مردم دزفول به جهان ارائه شد. آنها با ایستادگی بر اعتقادات و باورهای خود از خاک کشور صیانت کردند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان