تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 17753
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵

آیین افتتاحیه نخستین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان بدون حضور متولیان امور قرآنی کشور در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش بخش فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،در ابتدای این همایش مهدی ربیعی‌پور قاری نوجوان قرآن کریم به تلاوت پرداخت و پس از آن معصومه فرزانه مشاور امور بانوان رئیس سازمان اوقاف برای حاضران سخنرانی کرد. 

وی ضمن خیر مقدم به حضار گفت: به لطف خدا اولین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌کنیم و امید است این مسابقات در ترویج فرهنگ قرآنی در جهان اسلام مؤثر باشد.

فرزانه از حضور نمایندگان ۲۰ کشور در مسابقات خبر داد و گفت: در این رقابت‌ها ۲۰ حافظ کل قرآن کریم از ۲۰ کشور حضور دارند که با هم رقابت می‌کنند. البته با توجه به تجربه برگزاری مطلوب مسابقات سراسری قرآن کریم این رقابت‌ها هم به بهترین شکل برگزار خواهد شد.

 در ادامه از خانواده‌های شهیدان الله‌کرم و مسعود عسکری تجلیل شد و پس از آن گروه مدیحه‌سرایی بینه اصفهان متشکل از تعدادی از قاریان نوجوان اصفهانی به جمع‌خوانی قرآن پرداختند.

حلقه مفقوده قرآنی شدن جامعه، بانوان هستند

در این مراسم محبوبه حاج‌ عبدالباقی حافظ قرآن کریم با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) اظهار داشت: درجات بهشت به آیات قرآن و توانایی قرائت آن بستگی دارد بر همین اساس قرآن بسته معرفتی کامل است و انسان برای رسیدن به بالاترین درجات قرب الهی نیازمند یادگیری کامل آن است.

وی با بیان اینکه عمل به قرآن کافی نیست، به مراحل عمل به دستورات کلام‌الله مجید اشاره کرد و گفت: وظایف ما نسبت به قرآن از ایمان به قرآن آغاز می‌شود و با احترام، تلاوت، فهم و عمل به قرآن ادامه می‌یابد. کسی که در این دنیا با این بسته معرفتی و نامه خداوند به بشریت همراه باشد گام‌های اولیه را برداشته است.

این فعال قرآنی با بیان اینکه بانوان می‌خواهند خود را به عنوان خادم قرآن به جهانیان نشان دهند، خاطر نشان کرد: حلقه مفقوده قرآنی شدن جامعه، بانوان هستند. اگر بانوان در خانه و خانواده قرآنی بوده و در امور قرآنی مشارکت داشته باشند این فعالیت‌ها توسعه می‌یابد.

به گزارش تسنیم: نخستین مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم در بخش بانوان امروز، سوم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود. ۲۰ نفر از حافظان برگزیده جهان اسلام دراین دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم به رقابت می‌پردازند.

«زینب محمد‌نژاد» از آذربایجان غربی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در این دوره حضور یافته است تا با دیگر نمایندگان قرآنی کشورهای اسلامی رقابت کند.

انتهای‌پیام/


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری