تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 1529
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۴:۵۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز – مدیرعامل اتوبوسرانی شهرداری اهواز از پیوستن ۶۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی شهرداری اهواز خبر داد.

به گزارش عصر اهواز به نقل از مهر، محمد رستم منش پیش از ظهر امروز در مراسم ورود این ۶۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوس رانهی اهواز اظهار کرد: اتوبوس های موجود همه باید به کوره ذوب سپرده می شدند ولی از آنجایی که امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شد و همچنین در ادامه بازسازی های سال های قبل با یک ظرفیت حدودا پنج ماهه آنها را نوسازی و از صفر تا ۱۰۰ مورد بازسازی قرار گرفتند.

وی افزود: قطعات کار شده روی موتور اتوبوس ها، ورق بدنه، سقف و کف اتوبوس همه برند اصلی هستند. هر ۶ اتوبوس معادل قیمت یک اتوبوس می تواند خدمات رسانی لازم را به شهروندان داشته باشد.

رستم منش بیان کرد: بحث کولر اتوبوس ها نیز در صورت تامین اعتبار نیز به سیستم کولر و سرمایشی مجهز می شوند. شهرهای استان خوزستان کلا به کمک و مساعدت مسئولان کشوری نیاز دارند و باید بیشتر به آنها توجه شود. در سرزمینی که به خون شهدا متبرک است بتوانیم خدمات رسانی های لازم را داشته باشیم و به شهدای والامقام نیز ادای دین داشته باشیم.

پیمان کاظمی نژاد مدیرکل امورشهری استانداری خوزستان نیز در این مراسم اظهار کرد: در خوزستان یک هزار و ۱۰۰ اتوبوس در ۹ شهر بزرگ داریم که قبل از این نوسازی ۶۶۰ دستگاه فعال هستند. براساس برآورد، یک هزار و ۱۰۵ دستگاه اتوبوس دیگر نیاز داریم.

وی افزود: سهم جابجایی ناوگان اتوبوسرانی در کل استان ۲۶ درصد است و نیاز است که مسئولان، ظرفیت ۴۴ درصدی فرسودگی اتوبوس های خود را با همتی که برای این کار دارند هرچه سریعتر نسبت به بازسازی اقدام کنند.

کاظمی نژاد بیان کرد: سه میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی ناوگان فرسوده اتوبوسرانی در اختیار شهرداری اهواز قرار گرفته است. ۵۷۹ دستگاه فرسوده داشتیم که ۷۴ درصد اتوبوس های اهواز را شامل می شود. ۲۷۵ اتوبوس فعال داشتیم که با اضافه شدن ۶۰ دستگاه جدید افزایش ۲۱ درصدی ناوگان را داریم.

مدیرکل امورشهری استانداری خوزستان اظهار کرد: در اهواز ۵۰۰ ایستگاه سایبان دار وجود دارد که فقط ۵۴ ایستگاه مکانیزه هستند و باید بیشتر به این امر توجه کرد.

کاظمی نژاد خبر داد: برای کولدار شدن هر دستگاه اتوبوس به اعتبار ۴۰۰ میلیون ریالی نیاز داریم و چون استان هوای گرمی داشته و هشت ماه باید کولر روشن باشند، انشاالله اعتبار ویژه ای برای کولردار شدن این اتوبوس های بازسازی شده اختصاص دهند.


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبـرگزاری مـهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری