تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 13905
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۹

بیش از ۲۴۰ هزار آزمون استاندارد بر روی نمونه‌های دریافتی از سوی اداره کل استاندارد استان خوزستان انجام شد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

بیش از ۲۴۰ هزار آزمون استاندارد بر روی نمونه‌های دریافتی از سوی اداره کل استاندارد استان خوزستان انجام شد.

به گزارش عصر اهواز به نقل از تسنیم از اهواز، مدیرکل استاندارد استان خوزستان گفت: در ۱۱ ماهه اول امسال تعداد ۳۷ هزار و ۲۱۲ نمونه در زمینه‌های مختلف از جمله لوازم خانگی، صوتی و تصویری، صنایع غذایی و کشاورزی، شیمیایی، مصالح ساختمانی، مکانیک و فلزشناسی، برق و الکترونیک، نساجی و سلولزی توسط کارشناسان این اداره کل و شرکت‌های بازرسی تائید صلاحیت شده اخذ شده که آزمون‌های مختلفی بر روی آن‌ها انجام می‌شود.

رضا دهدشتی‌زاده گفت: ۲۴۰ هزار و ۸۰ آزمون بر روی نمونه‌های فوق انجام شد. که بر اساس نتایج آزمون اعلام شده، ۳۵ هزار و ۶۵۰ نمونه با استانداردهای ملی مربوطه مطابقت داشته و ۱ هزار و ۵۶۲ نمونه نیز مردود و مغایر با استانداردهای ملی مربوطه اعلام شده است.

وی افزود: همچنین در این مدت با توجه به نیاز جامعه به اندازه گیری‌های درست و جهت اطمینان از سلامت ابزار آزمایشگاهی، تعیین میزان خطا و تنظیم وسایل در مقایسه با استانداردهای ملی مربوطه، تعداد یک هزار و ۳۱۸ مورد کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاهی نیز بر اساس استانداردهای ملی مربوطه توسط کارشناسان این اداره کل انجام شده است.

بازدید از شرکت پخش و پالایش فراورده های نفتی ایران

معاونت آموزشی و پژوهشی و اساتید دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان با هدف تحقیقات و رفع مشکلات صنعتی شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی ایران بازدیدی از شرکت در شهر اهواز انجام دادند.

این بازدید در قالب تفاهم نامه منعقد شده بین دانشگاه و شرکت و برای مشخص کردن موضوعات تحقیقاتی و مشکلات صنعتی آن مجموعه برگزار شد.

در ابتدا بازدیدی توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه و مسئولان شرکت از مراحل مختلف بارگیری فرآورده های نفتی و تجهیزات موجود انجام شد که در حین بازدید موضوعات و مشکلاتی از طرف کارشناسان شرکت مطرح شد.

پس از اتمام بازدید جلسه ایی برای بحث و تبادل نظرات برگزار شد که در این جلسه معاون آموزشی دانشگاه ضمن ایراد سخنرانی به لزوم ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت اشاره کرد و گفت: دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان به دلیل برخورداری از اعضای هیات علمی جوان و با انگیزه در زمینه‌های مختلف منابع طبیعی و محیط زیست، علوم پایه و فنی مهندسی تمایل به همکاری دارد.

کشت دانه روغنی کلزا در شوش

دانه روغنی کلزا در سطح افزون بر یک هزار و ۶۰۰ هکتار در اراضی زراعی شهرستان شوش کشت شد.

مدیر جهاد کشاورزی  شهرستان شوش اظهار داشت: در سال زراعی جاری ارقام مختلف کلزا از جمله هایولا ۴۰۱و ۵۰ و ۴۸۱۵  در سطح یک هزار و ۶۹۰  هکتار در اراضی این شهرستان کشت شد که نسبت به سال زراعی  گذشته ۹۹درصد افزایش سطح زیر کشت داشته است.

علیرضا ملک‌زاده افزود:  با توجه به تاثیر این محصول در تناوب زراعی و کنترل آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز مقاوم، افزایش حاصلخیزی خاک و افزایش عملکرد محصول بعدی و به ویژه به دلیل بهبود قیمت خرید تضمینی آن امید است که کشت این محصول مورد استقبال کشاورزان در سال جاری قرار گیرد.

برگزاری مراسم روز مزرعه در بهبهان

مراسم روز مزرعه  کینوا، کلزا و پیاز در شهرستان بهبهان برگزار شد.

سرپرست جهادکشاورزی بهبهان گفت: با هماهنگی این مدیریت و همکاری اداره اموزش و ترویج  مراسم روز مزرعه کلزا و پیاز با حضور محققان و کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌های بهبهان، هندیجان، شادگان، رامهرمز، امیدیه، باوی و ماهشهر در مرکز تحقیقات کشاورزی شهرستان بهبهان برگزار شد.

کامبیز محسنی اظهار داشت:  در این برنامه پژوهشگران نسبت به ارائه آخرین یافته‌های تحقیقاتی خود درباره روش‌های کاشت، نحوه آبیاری، نحوه استفاده از ماشین آلات کشاورزی، خاک ورزی زمین مورد نظر، روش‌های مبارزه با علف های هرز، آفات و بیماری‌ها و ارقام مختلف آن در شرایط آب و هوایی استان به تبادل نظر پرداختند.

وی افزود : همچنین در راستای تسریع در انتقال یافته‌های تحقیقاتی تعدادی از کارشناسان و کشاورزان پیشرو و خبره  از شهرستان‌های بهبهان و ماهشهر، رامهرمز،شادگان، امیدیه و باغملک با حضور محققین ایستگاه تحقیقات کشاورزی اهواز و کرج در محل  مزرعه کینوا با هدف محوریت امنیت غذایی در شهرستان بهبهان حضور یافتند.

محسنی افزود: کشاورزان شرکت کننده در این بازدید از نزدیک با خصوصیات این گیاه و روند اجرایی طرح آشنا شدند.

نصب و راه اندازی ایستگاه هواشناسی بندر ماهشهر

ایستگاه هواشناسی در شهرستان ماهشهر نصب و راه اندازی شد.

مدیر جهاد کشاورزی بندر ماهشهر گفت:  ایستگاه هواشناسی با حضور کارشناسان سازمان هواشناسی استان در مرکز جهاد کشاورزی کوت واقع در روستای مقطوع علیا، بخش مرکزی دهستان جراحی نصب و راه اندازی شد.

سید حمیدرضا رشیدی افزود: این ایستگاه که شامل باران سنج، رطوبت سنج و دما سنج است با استفاده از باطری خورشیدی کار می‌کند و به صورت اتوماتیک اطلاعات را به مدیریت کل اداره هواشناسی استان گزارش می‌دهد.

انتهای پیام/


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

اخبار خوزستان