تالار عروسی لیانا اهواز
خرید آنلاین بلیط چارتری و سیستمی رزرو بلیط هواپیما با بهترین نرخ تهران اهواز

کد خبر: 12374
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳

مدتیست که «کمپین تحریم ترقه و فشفشه در چهارشنبه‌سوری» در شبکه‌های اجتماعی و دنیای واقعی به راه افتاده است. در کلانشهر اهواز نیز این کمپین از فضای مجازی آغاز و امروز به سطح جامعه به ویژه مدارس رسیده است.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدتیست که «کمپین تحریم ترقه و فشفشه در چهارشنبه‌سوری» در شبکه‌های اجتماعی و دنیای واقعی به راه افتاده است. در کلانشهر اهواز نیز این کمپین از فضای مجازی آغاز و امروز به سطح جامعه به ویژه مدارس رسیده است.

به گزارش عصر اهواز به نیمه دوم اسفند که می رسیم هر شب باید منتظر صدای انفجار در کوچه ها و اخباری تازه از آتش سوزی در یکی از انبارهای احتکار مواد آتش زا چهارشنبه سوری بود.

چهارشنبه سوری یکی از جشن های چندین هزار ساله ای است که آداب و آئین مخصوص به خود را دارد، از آش پختن و چیدن سفره های رنگین تا پرش از روی آتش و خانه تکانی که پیش از آن باید انجام شود. خرید آیینه و اسپند دان، چراغانی کردن کوچه ها، فراهم کردن آجیل هفت مغز و گفتن آرزوها به آب روان هم از آداب این سنت قدیمی است.

اما چند سالی است که شکل و نوع برگزاری چهارشنبه سوری تغییر کرده و می شود گفت به چهارشنبه سوزی تبدیل شده است، سه شنبه ای که بیشتر شبیه به یک جنگ تمام عیار است. امروزه با مدرن شدن برگزاری رسومات و استفاده از ترقه و بمب و نارنجک در این مراسم، هر چه صدای وسایل آتش بازی مهیب تر، هیجان برگزاری چهارشنبه سوری هم بیشتر!

حال  مدتیست که «کمپین تحریم ترقه و فشفشه در چهارشنبه‌سوری» در شبکه‌های اجتماعی و دنیای واقعی به راه افتاده است. در کلانشهر اهواز نیز این کمپین از فضای مجازی آغاز و امروز به سطح جامعه به ویژه مدارس رسیده است.

محمود معزی معاون سلامت و تربیت بدنی آموزش و پرورش استان خوزستان که متولی برگزاری این کمپین در مدارس استان است در گفتگو با عصر اهواز اظهار داشت: قرار است چند روز پیش از برگزاری مراسم چهارشنبه سوری همایشی در یکی از مدارس شهر اهواز برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه این کمپین با هدف کاهش خطرات چهارشنبه سوری است، افزود: در مراسم امسال همزمان با این کمپین از آتش نشانان حماسه ساز پلاسکو قدردانی می شود.

معزی تصریح کرد: در این مراسم دانش آموزان سوگندنامه پاسداشت خون این آتش نشانان را که جان خود را جهت حفظ آسایش مردم تقدیم کردند، قرائت می کنند.

وی با بیان اینکه این کمپین زیر نظر اداره کل آموزش و پرورش خوزستان خواهد بود، یادآور شد: در این مراسم اورژانس استان، مدیریت بحران، معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی و سازمان آتش نشانی حضور خواهند داشت.

 


Asr Ahwaz News Agency

5.0 35
Google | Google+

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری