عصر اهواز :

سردار عبدالله نظرپور گفت: توقیف پنج شناور حامل کالای قاچاق با هوشیاری و رصد اطلاعاتی ماموران دریابانی ، روز سه شنبه در آبهای شمال غرب خلیج فارس توقیف شد.

سردار عبدالله نظرپور افزود: ماموران دریابانی در جریان بازرسی از شناورهای توقیف شده در پاسگاه شناور’ خور زهره’ از توابع پایگاه دریابانی ماهشهر، ۴۰۴ دستگاه یخچال فریزر،۹۰ دستگاه ماشین لباسشویی،۱۰ دستگاه ماشین ظرفشویی و ۱۰ دستگاه مایکروفر که با هدف عرضه در بازار داخلی کشور بارگیری شده بود کشف و ضبط کردند.
وی ارزش این محموله های قاچاق را که بدون اسناد گمرکی در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس بارگیری شده و قرار بود در سواحل خوزستان به صورت غیرقانونی تخلیه شود ۲۳میلیارد ریال بیان کرد.
فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان با اشاره به حجم بالای کالای قاچاق در این شناورها افزود: در همین پیوند ۳۰ نفر متهم به ورود کالای قاچاق به کشور بازداشت و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.
اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان مسئولیت رسیدگی به پرونده های قاچاق کالا و ارز را برعهده دارد.
نظرپور بر برخورد قاطعانه و بدون ملاحظه با پدیده قاچاق کالا که به تولید ملی و اشتغال صدمه می زند تاکید کرد و افزود: با حضور شبانه روزی ماموران دریابانی ، هم اکنون آبهای سرزمینی شمال غرب خلیج فارس برای ورود کالای قاچاق به کشور ناامن شده است.
امسال تاکنون دست کم ۴۳فروند شناور حامل کالای قاچاق در سواحل خوزستان و آبهای شمال غرب خلیج فارس توقیف و کالای آن به نفع دولت ضبط شد.
انواع لوازم خانگی و آشپزخانه ای، برنج ، چای ، پارچه و پتو ، وسایل صوتی تصویری ، باتری و لاستیک خودرو از مهمترین کالای مکشوفه قاچاق در امسال بوده است.
بر اساس آمار ارایه شده از سوی فرماندهی مرزبانی و دریابانی خوزستان پارسال بیش از یک هزار و۳۰۰میلیارد ریال انواع کالای قاچاق پیش از ورود به کشور در سواحل خوزستان و آبهای شمال غرب خلیج فارس کشف و ضبط شد.
رهبر معظم انقلاب بارها در مناسبت های مختلف بر برخورد قاطعانه با پدیده قاچاق سازمان یافته با هدف حمایت از تولید و اشغال داخلی تاکید کرده اند.