مردم در برخی از نقاط خوزستان از آب لوله‌ها برای شست‌وشوی البسه و ظروف هم استفاده نمی‌کنند | عصر اهواز
August 15,2018 | چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

Asr Ahwaz News Agency

آخرین اخبار
تبلیغات

مردم در برخی از نقاط خوزستان از آب لوله‌ها برای شست‌وشوی البسه و ظروف هم استفاده نمی‌کنند

علی گلمرادی با اشاره به وضعیت فعلی آب در استان خوزستان بیان کرد: متاسفانه استان خوزستان به علت خشکسالی و کاهش نزولات آسمانی شرایط خوبی ندارد و با مشکل آب شرب و کشاورزی مواجه است.
عصر اهواز :

علی گلمرادی با اشاره به وضعیت فعلی آب در استان خوزستان بیان کرد: متاسفانه استان خوزستان به علت خشکسالی و کاهش نزولات آسمانی شرایط خوبی ندارد و با مشکل آب شرب و کشاورزی مواجه است.

وی با اشاره به اینکه آب موجود هم به لحاظ بهداشتی قابل استفاده نیست، گفت: در خیلی نقاط استان حتی آب لوله‌ها برای شست‌ و شوی البسه و ظروف هم استفاده نمی‌شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه عمده آب استان خوزستان از کارون تامین می‌شود، یادآور شد: طرحی در استان در دستور کار است که آب شرب ماهشهر، بندر امام خمینی ، امیدیه و هندیجان از کارون ۳ و کوثر تامین شود اما اجرایی شدن این طرح ۵ سال به درازا می‌کشد.

گلمرادی با بیان اینکه به خاطر سدهای بالادستی و کمبود آب مخازن سدها در منطقه بحران حاکم است، گفت: در حال حاضر بیشتر کشاورزی استان به دلیل عدم امکان رهاسازی آب از بالادست رو به تعطیلی بوده و به مخاطره افتاده است.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که باعث شده شاهد نگرانی باشیم به این دلیل است که در کشور سند جامع مدیریت آب نداریم و متاسفانه به علت بی‌برنامگی به جانمایی خیلی از صنایع، کارخانجات و تاسیسات توجه نکردیم و مولفه آب را به عنوان ضرورت لحاظ نکردیم.

گلمرادی با بیان اینکه در تابستان و فصل گرما مصرف آب بالا می‌رود و شرایط سخت‌ تر شده و مشکلات جدی‌ تر می‌شود، افزود: در حال حاضر رود کارون وضعیت اسفناکی دارد و در برخی نقاط فاضلاب وارد آن می‌شود تصفیه‌خانه‌ها فرسوده شده و استاندارد نیستند، توسعه جمعیت هم به گونه‌ای است که تاسیسات قدیمی پاسخگوی جمعیت امروزی نیست.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بیشتر نقاط خوزستان با مشکل مواجه است، اظهار داشت: ما در تابستان امسال حتما قطعی آب خواهیم داشت، حتی اکنون نیز  در برخی نقاط آب جیره بندی است و در ساعات مشخصی در برخی شهرستان‌ها از جمله امیدیه و هندیجان آب قطع است.

web counter