عصر اهواز :

مدیر آموزش و پرورش استثنایی خوزستان از آغاز به کار ۵۶ پایگاه سنجش سلامت و پیش بینی سنجش سلامت ۱۰۵ هزار نوآموز پایه اول و ۵۰ هزار نوآموز پیش دبستانی در خوزستان خبر داد.
علی ممبینی در حاشیه جلسه ستاد سنجش خوزستان با بیان اینکه فرآیند نوبت گیری پایگاه‌های سنجش سلامت از ۲۷ خردادماه ۹۷ در ۶ هزار مدرسه ابتدایی و پیش دبستانی سراسر استان آغاز خواهد شد، اظهار کرد: والدینی که قصد ثبت نام نوآموز پایه اول یا پیش دبستانی خود را دارند می‌توانند از ۲۷ خردادماه با مراجعه به مدارس محل ثبت نام نوبت گیری کنند و از ۲ تیرماه با آغاز فعالیت پایگاه های سنجش استان نسبت به طی فرآیند سنجش فرزند خود اقدام کنند.
 
وی با اشاره به مدارک مورد نیاز جهت سنجش سلامت نوآموزان، گفت: همراه داشتن پرینت نوبت سنجش، شناسنامه والدین نوآموز، شناسنامه کودک، کارت واکسیناسیون، یک قطعه عکس ۴*۳ از نوآموز و مبلغ ۲۵۰ هزار ریال وجه نقد به عنوان هزینه سنجش در زمان مراجعه به پایگاه الزامی است.
مدیر آموزش و پرورش استثنایی خوزستان با بیان اینکه آموزش و پرورش استثنایی خوزستان در سال ۹۶ موفق به کسب رتبه دوم کشور در شاخص پوشش کمی و کیفی طرح سنجش سلامت شد، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین هدف اجرای طرح سنجش سلامت در خوزستان تشخیص مشکلات احتمالی دانش آموزان قبل از آغاز سال تحصیلی و هدایت آن‌ها به مراکز تشخیصی و درمانی است.  
ممبینی با اشاره به آمار نوآموزان تحت پوشش طرح در سال گذشته، تصریح کرد: در سال ۹۶ تعداد ۱۱۱ هزار و ۵۴۷ نوآموز تحت پوشش قرار گرفتند که از این تعداد ۸۵ هزار و ۴۲۴ نوآموز بدو ورود به پایه اول و ۲۶ هزار و ۱۲۳ نفر نوآموزان پیش دبستانی بودند.
مدیر آموزش و پرورش استثنایی خوزستان گفت: پس از پایان فرآیند سنجش سلامت در سال ۹۶ تعداد ۱۷ هزار و ۸۹۵ نوآموز مشکوک به داشتن اختلال به مراکز تشخیصی و درمانی ارجاع شدند، از این تعداد  ۲ هزار و۷۵۴ ارجاع شنوایی، ۷ هزار و ۸۴۹ ارجاع هوش و ۶ هزار و ۷۷۷ ارجاع بینایی انجام پذیرفت.
ممبینی افزود: در سال گذشته ۲۸۵ هزار و ۷۶۸ مراجعه والدین به پایگاه‌های سنجش سلامت سراسر استان ثبت شد. امیدواریم در سال پیش رو نیز شاهد استقبال گسترده والدین از طرح سنجش سلامت نوآموزان باشیم.

مرجع / ایسنا