عصر اهواز :

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان از سنجش ۵۰ هزار نوآموز پیش دبستانی در طرح سنجش سلامت در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ خبر داد. 
اردشیر شجاعی در جلسه ستاد سنجش سلامت آموزش و پرورش استان که امروز، چهارشنبه (۲۳ خرداد) برگزار شد، با بیان این که در سال گذشته ۲۶ هزار نوآموز پیش دبستانی تحت پوشش طرح سنجش سلامت قرار گرفتند، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و افزایش تعداد پایگاه‌های سنجش سلامت به ۵۶ پایگاه، به دنبال سنجش بالغ بر ۵۰ هزار نوآموز پیش دبستانی برای سال تحصیلی آینده هستیم.
وی با بیان اینکه در طرح سنجش سلامت سال ۹۶ تعداد ۱۱۱ هزار و ۵۴۷ نوآموز فرآیند سنجش را سپری کردند، افزود: از این تعداد ۸۵ هزار و ۴۲۴ نوآموز در بدو ورود به پایه اول و ۲۶ هزار و ۱۲۳ نوآموز دوره پیش دبستانی تحت پوشش خدمات طرح سنجش سلامت قرار گرفتند.
معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان مهمترین هدف اجرای طرح سنجش سلامت را تشخیص به موقع انواع مشکلات و اختلالات احتمالی دانش‌آموزان دانست و خاطرنشان‌کرد: کمک به بهبود کیفی آموزش و پرورش و کنترل بعضی از عوامل موثر بر افت تحصیلی، تشخیص به موقع کودکان با نیازهای ویژه و برنامه‌ریزی جهت ارائه خدمات توانبخشی مشاوره‌ای و آموزشی در راستای جایگزینی صحیح آموزش آن‌ها در نظام آموزشی و تهیه شناسنامه سلامت الکترونیکی برای تمامی کودکان و دستیابی به اطلاعات جامع آموزشی، بهداشتی و خانوادگی به منظور برنامه‌ریزی بهینه از جمله مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح در آموزش و پرورش خوزستان است.
شجاعی با اشاره به پیش‌بینی ثبت‌نام ۱۰۶ هزار نوآموز پیش دبستانی و ۱۰۵ هزار دانش‌آموز بدو ورود به پایه اول در سال تحصیلی ۹۸-۹۷، گفت: تمام تلاش همکاران ما در راستای پوشش حداکثری نوآموزان در طرح سنجش سلامت قرار خواهد گرفت.
در سال تحصیلی ۹۷-۹۶، ۵۳۷ هزار و ۸۹۶ دانش‌آموز مقطع ابتدایی در شش هزار مدرسه ابتدایی مشغول به تحصیل بودند.

مرجع / ایسنا