عصر اهواز :

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز آبادان گفت: عملیات اجرایی طرح توسعه روشنایی و بهسازی بوستان‌های سطح شهر با ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل درآمد شهرداری و با مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند آغاز شد.
حسین جمال گلی چهارشنبه اظهار داشت: برای تکمیل و احداث پروژه روشنایی پارک ها بلوارها اعتباری به میزان۳۰ میلیارد ریال ، تکمیل پروژه پارک خطی با مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال، پارک فرهنگیان ۲۰۰ میلیارد ریال و بهسازی پارک ذوالفقاری با اعتباری معادل ۷۰ میلیارد ریال هزینه می شود. 
وی با اشاره به آغاز مرحله دوم پروژه پارک ۱۷ هکتاری این شهر گفت: مرحله نخست این پروژه پارک با بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و اعتباری معادل ۵۶ میلیارد ریال اجرا شده است. 
جمال گلی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پارک را ۴۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در مرحله دوم احداث مبلمان پارک و ایجاد فضای سبز صور می گیرد.
وی در ادامه گفت: اتمام پروژه فضای سبز، کاشت نهال، درختکاری، المان و آبنما، پارک جنب اداره شیلات واقع در زمین شهری و پروژه تکمیل پارک فرودگاه در دستور کار قرار گرفت. 
مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز آبادان گفت: مرحله نخست پارک فرودگاه با همکاری منطقه آزاد اروند به پایان رسید و اکنون مرحله دوم آن شامل نصب المان ها و مبلمان پارکی در دست اقدام است. 
جمال گلی حفظ فضای سبز موجود را سیاست اصلی شهرداری و سازمان فضای سبز آبادان بیان کرد و گفت: جایگزینی گونه های گیاهی و اجرای پروژه آبیاری تحت فشار توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز آبادان اقدامی موثر در جهت مواجهه با بحران کمی آبی است. 
وی کاشت گل کاغذی، شیشه شور، برهان، انجیز معابد و نخل به عنوان یک جایگزین مناسب و متناسب با شرایط آب و هوایی دانست و گفت: امیدواریم با جایگزینی گونه های متناسب با شرایط آب و هوایی آبادان شاهد توسعه فضای سبز شهری باشیم. 
سرانه فضای سبز در کشور برای هر نفر ۱۸ متر مربع و در آبادان زیر ۱۰متر مربع است.
کل فضای سبز شهرستان آبادان ۳۳۸ هکتار است. 

مرجع / ایرنا