عصر اهواز :

به گزارش ایرنا هدایت الله خادمی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از چهار طرح مخابراتی در شهرهای شمالی خوزستان اظهار داشت: وضعیت ایذه و ‌باغملک از نظر زیرساخت ها و ‌عقب ماندگی یکسان است و در حوزه های مختلفی با مشکلات هستیم چرا که در ۴۰ سال گذشته نگاهی به این مناطق نشده است.
وی افزود: در سال های گذشته توسعه در شهرستان های کشور به نسبت خود پیش رفت اما به شهرستان های ایذه و باغملک رسیدگی نشد.
وی بیان کرد: در ۲ سال گذشته دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی را در این شهرستان ها آغاز کرده و انتظار می رود این مسیر توسعه همچنان تداوم یابد.
خادمی گفت: وزارت نیرو، راه و شهرسازی، بهداشت و ارتباطات در سال های اخیر پروژه های بزرگی را در این شهرستان آغاز کرده اند که این نوید روزهای خوبی برای این شهرستان ها می دهد.
وی تصریح کرد: کارهای اساسی در شهرستان باغملک آغاز شده و ما بزرگترین پروژه راهسازی ایران در منطقه نمره یک به ایذه را در دستور کار داریم.
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین بیمارستان باغملک که سالها بلاتکلیف مانده بود اکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امید است در سال جاری این پروژه مهم نیز به بهره برداری برسد.
وی یادآور شد: یکی از مشکلات اصلی مردم در شهرستانهای باغملک و ایذه کمبود آب است که اگر تا سه سال آینده آب از کارون به این دو شهر نرسد؛ نیمی از مردم باید کوچ کنند.
وی گفت: خطوط ارتباطی در باغملک و ایذه با مشکلات جدی مواجه بوده و برخی از روستاها فاقد دکل های مخابراتی هستند اما امید می رود با پروژه های جدید که ظرف سه هفته اینده به بهره برداری می رسد بخشی از این مشکلات برطرف شود.
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت: اینترنت پرسرعت در کور‌ترین نقاط جهان وجود دارد اما مردم ایذه و باغملک هنوز از این امکانات محروم هستند.
وی افزود: نبود اطلاعات مشکلات زیادی برای مردم ایجاد می کند چرا که برخی ها هنوز نمی دانند که مجلس چه زمانی تعطیل و چه زمانی برقرار است.
خادمی همچنین از اهتمام استاندار خوزستان به منظور توسعه این دو شهرستان تقدیر کرد و گفت: استاندار خوزستان تلاش های زیادی در جهت رفع مشکلات شهرستان های ایذه و باغملک داشته که جای تقدیر دارد.
وی بیان کرد: استاندار خوزستان بسیار فعال بوده و به صورت شبانه روزی در حال بازدید و بررسی مشکلات استان است اما این تلاش شبانه روزی نیازمند سیستم اداری منسجم و همگام با فعالیت استاندار است.
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت: بازدیدهای استاندار درسال های اخیر بسیار موثر بوده و ظرف ۲سال به اندازه ۴۰ سال امکانات گرفته ایم اما به دلیل سیستم اداری کند یک نامه از دفتر استاندار به سختی خارج می شود.‌
وی بیان کرد: در حال حاضر بخش صیدون با ۲۸ هزار نفر جمعیت فاقد بخشدار بوده و مدت ها است تعیین تکلیف نشده است و انتظار می رود استاندار خوزستان در این زمینه اهتمام ویژه ای داشته باشد.
خادمی تصریح کرد: در ۳۰ سال گذشته ناکارآمدی هایی در تمامی دولت ها مشاهده کرده ایم اما نباید این ناکارامدی را به گردن آمریکا و سایر کشورهای غربی بیاندازیم.
وی بیان کرد: فساد اقتصادی مانند بیماری بوده که در زمان اولیه جلوی آن را نگرفته ایم و اکنون به همه‌جا سرایت کرده است و مبارزه با آن به تدبیر نیاز دارد.
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه برخی ها شعار ضد آمریکایی سر می دهند و در زمان انقلاب از میله های سفارت آمریکا بالا رفتند اما اکنون فرزندان آن ها در آمریکا سکونت دارند.
وی تاکید کرد: همواره باید با مردم صادق باشیم و در جهت خدمت رسانی به مناطق محروم پیش تاز باشیم و از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.
۷۱۵۲/۶۰۶۴

منبع خبر: ایـرنا