کد خبر : 9432
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۶

صنعت‌نفت ۱ – سایپا ۳؛ وداع آبادان با جام حذفی

صنعت‌نفت ۱ – سایپا ۳؛ وداع آبادان با جام حذفی

عصر اهواز یک‌چهارم نهایی جام حذفی – استادیوم تختی آبادانجمعه ۱۶ آذرماه ۹۷ – ساعت ۱۶:۳۰صنعت نفت آبادان ۱ – سایپا تهران ۳گل: کرار جاسم (۷۷) برای صنعت نفت – مهدی ترابی (۸۴ و ۹۷) آرش رضاوند (۱۰۳) برای سایپاداور: محمدرضا اکبریان کمک داوران: رضا سخندان و حمید سبحانیاخطار: عقیل کعبی، وفا هخامنش، میلاد جهانی،

صنعت‌نفت 1 – سایپا 3؛ وداع آبادان با جام حذفی
عصر اهواز

یک‌چهارم نهایی جام حذفی – استادیوم تختی آبادان
جمعه ۱۶ آذرماه ۹۷ – ساعت ۱۶:۳۰
صنعت نفت آبادان ۱ – سایپا تهران ۳
گل: کرار جاسم (۷۷) برای صنعت نفت – مهدی ترابی (۸۴ و ۹۷) آرش رضاوند (۱۰۳) برای سایپا
داور: محمدرضا اکبریان
کمک داوران: رضا سخندان و حمید سبحانی
اخطار: عقیل کعبی، وفا هخامنش، میلاد جهانی، اکبر ایمانی (صنعت نفت) – آرش رضاوند، محمدامین حاج‌محمدی، معین عباسیان (سایپا)
تماشاگر: هشت هزار نفر

صنعت نفت آبادان: شهاب گردان، حسین ساکی، وفا هخامنش، عقیل کعبی، سیروان قربانی (۱۰۶- حامد پاکدل)، اکبر ایمانی (۱۰۶- رضا جبیره)، مصطفی احمدی (۱۱۱- سیدمحمد قریشی)، مسلم مجدمی (۹۱- جعفر سلمانی)، کرار جاسم، میلاد جهانی و جاناتان بالوتلی
سرمربی: پائولو سرجیو

سایپا تهران: محمدحسین اکبر منادی، امید خالدی، محمدامین حاج‌محمدی، حسین کامیاب، رضا علیاری، معین عباسیان (۱۲۰- رضا جعفری)، مهرداد کفشگری (۸۱- محمدرضا سلیمانی اصل)، آرش رضاوند، علی دشتی (۱۱۰- ابوالفضل جلالی)، مهدی ترابی (۱۱۹- محمد سلطانی‌مهر) و آرمان رمضانی
سرمربی: علی دایی

خلاصه بازی
تیم صنعت نفت آبادان با پذیرش شکست ۳ بر یک مقابل سایپا تهران از گردونه مسابقات جام حذفی فوتبال کنار رفت.

صنعت نفت و سایپا در یک هوای مطلوب برابر هم قرار گرفتند تا برای دریافت جواز صعود به نیمه نهایی جام حذفی مصاف کنند. نتایج نامطلوب دوتیم در لیگ برتر باعث افزایش اهمیت این مسابقه برای بازیکنان صنعت نفت و سایپا شده بود، تا جایی که در نیمه اول، شاهد بازی بدون ریسک و محتاطانه از سوی طرفین بودیم.

صنعت نفت در این بازی برای نخستین بار از زوج میلاد جهانی و جاناتان بالوتلی در خط حمله استفاده می‌کرد و مسلم مجدمی جوان نیز در خط میانی جایگزین طالب ریکانی شده بود. سایپایی‌ها هم در غیاب ساموئل سارفو و عبدالله ناصری تغییراتی در آرایش خط دفاعی ایجاد کرده و با تجمع در نیمه زمین خودی سعی در بستن فضاهای موجود داشتند.

در نیمه اول، صنعت نفت بیش از تیم میهمان صاحب توپ و میدان بود، اما دفاع فشرده سایپا اجازه‌ی خلق موقعیت‌های گلزنی را به زردپوشان نمی‌داد. دو ضربه ایستگاهی از کرار جاسم و معین عباسیان از مهم‌ترین صحنه‌های نیمه اول بودند که با جاگیری‌های سنگربانان بی‌ثمر ماندند.

در نیمه دوم، بازی سرعت بیشتری پیدا کرد، یاران صنعت نفت و سایپا احتیاط را کنار گذاشتند و برای رسیدن به گل تلاش می‌کردند. ضمن اینکه برخوردهای بازیکنان بیشتر شده و در برخی دقایق به درگیری نیز کشیده می‌شد.

شاگردان پائولو سرجیو که با حمایت هواداران آبادانی به سمت دروازه سایپا حمله می‌کردند، در دقایق ابتدایی این نیمه روی حرکت سریع کرار جاسم و خطای رضا علیاری مدافع سایپا به یک ضربه پنالتی دست یافتند. پنالتی را کرار جاسم در دقیقه ۵۷ نواخت و منادی دروازه‌بان پنالتی‌گیر سایپا با شیرجه‌ای بلند این ضربه را دفع کرد تا دروازه تیمش را بسته نگه دارد.

زردپوشان نفت که در نیمه دوم کاملا تهاجمی ظاهر شده و عطش زیادی برای گلزنی داشتند، سرانجام در دقیقه ۷۷ مزد بازی خوب‌شان را گرفتند و در پی یک حرکت تیمی با ضربه تمام کننده کرار جاسم قفل دروازه سایپا را گشودند تا شادی به سکوهای ورزشگاه آبادان بیاید.

شاگردان دایی پس از دریافت گل پیش کشیدند و یاران صنعت نفت برای دقایقی روی به بازی دفاعی آوردند. در دقیقه ۷۸ ضربه مهدی ترابی در دستان شهاب گردان قرار گرفت و در صحنه بعدی هم ضربه بازیکن تیم میهمان توسط گردان مهار شد. در دقیقه ۸۳ ضربه سلیمانی‌اصل بازیکن سایپا به تیر عمودی دروازه میزبان خورد و سرانجام در دقیقه ۸۴ یک ضربه ایستگاهی نصیب سایپا شد تا مهدی ترابی گل مساوی تیمش را وارد دروازه صنعت نفت کند و این مسابقه با تساوی یک – یک به وقت‌های اضافی برسد.

شروع وقت‌ اضافی اول با دو شوک متوالی برای صنعت نفت همراه بود. تیم سایپا در دقیقه ۹۷ از یک ضربه شروع مجدد به گل رسید و مهدی ترابی در میان غفلت مدافعان میزبان گل دوم سایپا را به ثمر رساند و چند دقیقه بعد هم یک ضربه پنالتی برای تیم میهمان اعلام شد تا آرش رضاوند در دقیقه ۱۰۳ گل سوم سایپا را وارد دروازه نفت آبادان کند.

صنعت نفت آبادان با پذیرش باخت ۳ بر یک از گردونه مسابقات جام حذفی کنار رفت و سایپا به نیمه نهایی صعود کرد.

شرح گل‌ها
۱-۰ (صنعت نفت): پاس کرار جاسم در پشت محوطه جریمه سایپا به اکبر ایمانی رسید، شوت ایمانی را منادی دروازه‌بان سایپا ناقص دفع کرد، توپ برگشتی را مسلم مجدمی به تیر عمودی دروازه سایپا زد، اما اشتباه رضا علیاری مدافع تیم میهمان باعث رسیدن توپ به کرار جاسم شد و این بازیکن باتجربه عراقی تیر خلاص را شلیک کرد و تور دروازه‌ی حریف را لرزاند.

۱-۱ (سایپا): یک ضربه ایستگاهی در پشت محوطه جریمه صنعت نفت به سود تیم سایپا تهران اعلام شد و مهدی ترابی مهاجم ملی‌پوش سایپا با ضربه‌ای محکم و دقیق گل مساوی را رقم زد.

۱-۲ (سایپا) تیم میهمان باز هم از یک ضربه ایستگاهی به گل رسید. در حالی که بازیکنان صنعت نفت گمان می‌کردند آرش رضاوند توپ را به محوطه جریمه ارسال می‌کند، توپ را بصورت زمینی برای مهدی ترابی آماده کرد و ترابی که از سوی بازیکنان نفت یارگیری نشده بود، با شوتی دقیق به زاویه سمت چپ دروازه زردپوشان گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

۱-۳ (سایپا): داور مسابقه خطای بازیکن سایپا روی کرار جاسم را نادیده گرفت و پس از اینکه توپ به محوطه جریمه صنعت نفت رسید، خطای پنالتی سیروان قربانی مدافع نفت آبادان روی مهاجم سایپا را اعلام کرد تا آرش رضاوند از روی نقطه پنالتی گل سوم سایپا را وارد دروازه صنعت نفت کند.

در حاشیه
* هواداران صنعت نفت از ابتدای مسابقه به تشویق بازیکنان این تیم مشغول بودند و به آن‌ها روحیه می‌دادند.
* جاناتان بالوتلی مهاجم برزیلی صنعت نفت پس از مدت‌ها در ترکیب اصلی تیمش به میدان رفت.
* نیمکت سایپا قبل از شروع مسابقه به سمت ناظر مسابقه رفتند و عنوان می‌کردند هواداران به سمت نیمکت اشیایی را پرتاب کرده‌اند.
* علی دایی کنار خط طولی به داور مسابقه اعتراض می‌کرد و طرفداران تیم میزبان در واکنش به اعتراضات سرمربی سایپا شعارهایی را خطاب به وی سر می‌دادند.
* خطای آرش رضاوند در ابتدای نیمه دوم روی بازیکن صنعت نفت باعث ایجاد درگیری بین بازیکنان شد و داور برای پایان دادن به غائله یک کارت زرد به بازیکن خاطی سایپا داد.
* برخورد امید خالدی مدافع سایپا و میلاد جهانی بازیکن نفت آبادان که با سقوط بازیکن سایپا به پیست کنار خط طولی زمین همراه بود، اعتراض شدید علی دایی و نیمکت نشینان سایپا را به دنبال داشت و داور نیز به جهانی از صنعت نفت کارت زرد نشان داد.
* ورود تماشاگران به ورزشگاه تختی آبادان تا نیمه دوم ادامه داشت و تعداد تماشاگران در نیمه دوم نسبت به نیمه اول بیشتر شد.
* میلاد جهانی بازیکن صنعت نفت در نیمه دوم بعد از سوت داور به توپ ضربه زد که این موضوع با واکنش نیمکت سایپا روبرو شد و بهزاد غلامپور مربی دروازه‌بانان سایپا اعتقاد داشت که داور باید به جهانی کارت زرد دوم را نشان دهد و این بازیکن را اخراج کند.
* پائولو سرجیو که به‌خاطر نتایج صنعت نفت در لیگ برتر تحت فشار قرار گرفته است، با استرس زیادی از کنار زمین به هدایت تیمش می‌پرداخت.

منبع خبر :خــوزستان اسـپرت

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.