کد خبر : 8902
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸

میزگرد| عناصر نامطمئن فتنه ۸۸ صلاحیت حضور در دانشگاه‌ها را ندارند

میزگرد| عناصر نامطمئن فتنه ۸۸ صلاحیت حضور در دانشگاه‌ها را ندارند

– اخبار استانها – به گزارش عصر اهواز به نقل از تسنیم از اهواز، ۱۶ آذر روز دانشجو در تقویم انقلاب یکی از روزهای ماندگار و از فرازهای پرافتخار جنبش دانشجویی است. دانشجو در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ با تقدیم ۳ قطره خون مانیفست ضد استکباری جنبش دانشجویی را با خون خود امضا کرد. روز دانشجو؛

– اخبار استانها –

به گزارش عصر اهواز به نقل از تسنیم از اهواز، ۱۶ آذر روز دانشجو در تقویم انقلاب یکی از روزهای ماندگار و از فرازهای پرافتخار جنبش دانشجویی است. دانشجو در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ با تقدیم ۳ قطره خون مانیفست ضد استکباری جنبش دانشجویی را با خون خود امضا کرد. روز دانشجو؛ روز بیداری و طعنه زدن به استکبار و ایادی آن است. اکنون که در چهل سالگی و سن بلوغ انقلاب اسلامی هستیم همچنان به خط و مشی ۱۶ آذر که همانا پایمردی در راه آرمان های اصیل و سینه سپر کردن در برابر غول بی شاخ و دم استکبار است، نیاز داریم. در ادامه سلسله نشست‌های عصر اهواز به نقل از تسنیم درباره ماهیت ۱۶ آذر و علت تلاش‌های مذبوحانه برخی دست ها برای انحراف در این ماهیت، میزگردی را با حضور مسئولان تشکل‌های دانشجویی خوزستان برگزار کردیم.

۱۶ آذر نماد فرهنگ مبارزه با آمریکاست

در این میزگرد، مهدی طرفی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: ۱۶ آذر و فرهنگ مبارزه با استکبار نباید در دیوار دانشگاه‌ها محصور شود. جامعه امروز به ۱۶ آذر نیاز دارد. ۱۶ آذر برگ زرینی در تاریخ کشور است و این تاریخ نباید به فراموشی سپرده شود.

وی ادامه داد: ۱۶آذر روز دانشجو است و باید ماهیت دانشجویی آن حفظ شود. جریان های رادیکال و واگرا در کشور که پس از انتخابات ریاست جمهوری سال۱۳۹۲ در کشور هلهله بپا کردند که باید سازش کرد و در نهایت برجام را به کشور تحمیل کردند، امروز که برجام به پایان یافته و هیچ دستاوردی برای نظام نداشته است، دنبال تغییر ماهیت ضد استکباری روز دانشجو هستند.

طرفی بیان داشت: امروز جامعه نسبت به این جریان‌های واگرا و غرب زده هوشیار شدند و این جریان‌ها هیچ آبروی بین ملت ندارند و در دانشگاه نیز به وضوح می بینیم هیچ عقبه دانشجویی ندارند و گفتمان سازش گرا در دانشگاه ها گوشه‌گیرشده است. مردم دیگر رغبتی به این گفتمان ندارند.

مردم و دانشجویان از جریان غربگرا دلخوشی ندارد

وی در ادامه افزود: این جریان که از عدم اقبال عمومی رنج می برد دنبال حاشیه سازی برای نظام و دانشگاه هستند و دنبال ایجاد اغتشاش و برهم زدن نظم دانشگاه ها هستند تا بتوانند به زعم خود طرفداری برای خود جلب کنند و می‌بینیم در دانشگاه به برنامه های مبتذل و سخیف که با روح دانشگاه تضاد روشن دارد، روی آوردند.

هشدار به مسئولان دانشگاه: عناصر فتنه صلاحیت حضور در دانشگاه ها را ندارند

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با انتقاد از حضور عناصر نامطمئن فتنه گر در دانشگاه‌های خوزستان بیان داشت: جریان‌های رادیکال دنبال ساختارشکنی در دانشگاه هستند و با دعوت از عناصر نامطمئن و معلوم الحال که سابقه محکومیتی دارند و باغی علیه نظام هستند دنبال ضربه زدن به آرامش دانشگاه ها هستند.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: عموم دانشجویان از این جریان‌ها بیزار هستند و امروز قاطبه دانشجویان از این روند اظهار نگرانی می‌کنند و ما به نمایندگی از همه دانشجویان هشدار می دهیم که این جریان های دولتی و یکبار مصرف فضای امن دانشگاه ها را مخدوش و مشوش نکنند و مسئولان مقابل خواست عناصر سیاسی غرب زده ایستادگی کنند.

جریان غرب گرا و تشکل های یکبار مصرف دنبال آشوب در دانشگاه ها هستند

وی افزود: عناصر فعال فتنه ۸۸ که علیه نظام شمشیر کشیدند صلاحیت حضور در دانشگاه ندارند و نباید تریبون‌های مقدس دانشگاه، آلوده به این عناصر معلوم الحال شوند و ما اجازه نمی دهیم آبروی دانشگاه لکه دار شود و حضور این افراد فتنه گر براساس فرمایش امام خامنه ای در دانشگاه ها ممنوع است و صدور مجوز برای این برنامه ها نیز غیرقانونی و مخالف نص صحیح قانون و فرمایشات رهبری است.

طرفی گفت: بنده به نمایندگی از عموم دانشجویان دلسوز نظام و انقلاب به مسئولان دانشگاه و استانداری عرض می کنم دانشجویان اجازه نمی‌دهند آرامش دانشگاه فدای سیاست بازی جریان‌های غرب گرا شود و هشدار جدی می‌دهیم دانشجو نمی تواند عناصر فتنه را در دانشگاه تحمل کند.

این دانشجوی دانشگاه شهید چمران اهواز بیان داشت: خط قرمز تشکل های انقلابی و دانشجویان حضور عناصر فتنه ۸۸ در دانشگاه است و اگر مسئولان دانشگاه به این هشدار توجه نکنند عموم دانشجویان به «بند میم» وصیت نامه امام خمینی ره عمل می‌کنند.

وی در ادامه به ایجاد فضای شاد در دانشگاه ها اشاره کرد و بیان داشت: عده ای در دانشگاه ها دنبال این هستند که دانشگاه را از محور اصلی خود دور کنند و امروز بجای اینکه دانشگاه شهید چمران اهواز دنبال حل مشکل صنایع نیشکر هفت تپه و فولاد باشد، دنبال برگزاری کنسرت و برنامه های مبتذل است. این برنامه های ضد دانشگاه است و مسئولان میخواهیم دانشگاه را درگیر حاشیه ها نکنند. فضای ولنگاری با فضای با نشاط تفاوت دارد.

طرفی در پایان به مسئله جوانگرایی در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: جوانگرایی در دانشگاه یک امر ضروری است و مدیران دانشگاه باید از جوان گرایی استقبال کنند.

در ادامه این نشست، محمد حسین صفار مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار داشت: دستهای درکار هستند که ۱۶آذر را از ماهیت استکبار ستیزی خود خالی کنند. دانشجو موذن جامعه است و امروز دانشجوی انقلابی اذان مبارزه با فساد و بی عدالتی را سر می‌دهد.

وی افزود: راه پیشرفت کشور، اتکاء به دانشجویان انقلابی است و عده ای از تفکر انقلابی و تفکر ضد استکباری ناراحت هستند. متاسفانه همین عده به جای تکیه بر تفکر انقلابی، دنبال سازش هستند و همین تفکر امروز ناکارآمدی خود را نشان داده است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: بخش های مختلف کشور امروز بواسطه همین خوش خیالی و اعتماد به آمریکا گرفتار مشکلات شده است و در بخش سلامت و بیمارستان ها مردم با مشکلات زیادی روبرو هستند و می بینیم مسئول اول حوزه بهداشت وظیفه خود را در انحراف اذهان عمومی تعریف می‌کند و با حاشیه سازی‌های مکرر دنبال عدم پاسخگویی در حوزه کاریی خود است.

وی بیان داشت: وعده گشایش اقتصادی دولت، به عکس آن تبدیل شد و امروز چرخ اقتصادی کشور به واسطه نگاه اشرافی مسئولان متوقف شده است. جریان دولت باید پاسخگویی این همه بی تدبیری خود باشند.

صفاری گفت: طرح مسایل فیلترینگ، ورود زنان به ورزشگاه ها و یا حمله به حجاب و ولایت فقیه از سوی برخی برای این است که اذهان عمومی را از مسایل حقیقی کشور منحرف کنند و همین جریان دنبال این است که جریان دانشجویی و دانشجو را نیز وارد بازی خود کند و با آشوب در دانشگاه ها مسایل اصلی کشور را به حاشیه ببرد.

حضور فتنه گران در دانشگاه به ضرر جریان علمی کشور است

این فعال دانشجویی گفت: این جریان واداده و تشکل های یکبار مصرف امسال دنبال آشوب در دانشگاه ها هستند و این هشدار را به این تشکل های یکبار مصرف اعلام می کنیم دانشجویان اجازه نمی دهند با دعوت از عناصری که سابقه زندانی و خروج علیه نظام دارند آشوب ایجاد کنید.

وی با هشدار به مسئولان دانشگاه گفت: حضور این جریان های فتنه گر به ضرر دانشگاه ها است و با تاکیدات مقام معظم رهبری تضاد کامل دارد.

در ادامه این میزگرد، ایاز سپهری مسئول انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: جنبش دانشجویی ضد آمریکاست و نمی توان این حقیقت را قلب کرد.

وی بیان داشت: ۱۶ آذر نمادی از بیداری دانشجو و هوشیاری دانشجو در مقابل مستکبرین است و همین هوشیاری اکنون نیز در جریان دانشجویی وجود دارد و اجازه نفوذ و لانه گزینی به مستکبرین را نخواهد داد.

فتنه گران قابل احیا و تطهیر نیستند

این فعال دانشجویی به تقلای عناصر معلوم الحال فتنه گر برای حضور در دانشگاه های خوزستان اشاره کرد و گفت: دانشجو و دانشگاه اجازه نخواهد داد کسانی که ضدیت آنها با اسلامیت و جمهوریت نظام مشخص شده دوباره احیا شوند.

وی با انتقاد از پروژه تطهیر فتنه گران در دانشگاه ها بیان داشت: این فتنه گران به هیچ صورتی تطهیر نمی شوند و مسئولان دانشگاه با ممانعت از حضور این عناصر؛ از حیثیت دانشگاه پاسداری کنند.

گزارش از اکبر بهاری

انتهای پیام/ش

منبع خبر : تسنیـم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.