درباره ما

در دوره فرا مدرن اطلاعات معیار سنجش تواناترین و وداناترین افراد است. ما در پی ارزش گذاری این مقوله نیستیم. اما آنچه هست ما نیز قطره ای هستیم که برای دریا شدن باید خود را با رود اخبار و اطلاعات همراه کنیم. با توجه به انفجار اطلاعاتی که امروزه شاهد آن هستیم یکی دیگر از نگرانی های کاربران، سرگردانی و وقت گذرانی در پایگاه هایی است که در خصوص تولید و انعکاس خبر فعالیت می کنند که پس از صرف هزینه و انرژی به نتیجه دلخواه نمی رسند و ممکن است حجم عظیمی از اطلاعات را به حافظه سپرده باشد که هیچ گونه کاربردی چه در محافل علمی و چه در محافل خصوصی نداشته باشند.


“پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی عصر اهواز”
که از آغازین روزهای اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ در اختیار مخاطبان قرار گرفته آخرین تحلیل‌ها و گزارش‌ها از مهم‌ترین اتفاقات روز شهرستان اهواز، شهرهای استان خوزستان و ایران و جهان را به صورت آنلاین در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد.

این مجموعه رسانه‌ای خود را در امر اطلاع‌رسانی مستقل می‌داند و در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی و تعهد به آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل و شهیدان و رهبرمعظم انقلاب، از درغلتیدن به تمایلات حزبی و جناحی پرهیز دارد.

این مجموعه اما نقد و تحلیل کارشناسانه دستگاه‌ها، عملکرد مسوولان و احزاب را وظیفه ذاتی خود می‌پندارد و آن را با هدف ارتقای دانایی جامعه، حق پرسشگری شهروندان و وظیفه پاسخگویی مسئولان با جدیت دنبال می‌کند.

اهداف ما همان اهداف انقلاب اسلامی است. ما استقلال را می‏ ستاییم، برای آزادی ارزش قائلیم و خط قرمز ما اخلاق و مبانی اسلامی است.

ما معتقدیم فضای رسانه ای امروز آکنده از نگاه‌ها‌ی کم عمق و گذرا نسبت به مسایل مختلف است. عصر اهواز در رویکرد خود می‏خواهد با ارایه تحلیل‌ها‌ی علمی و عمیق با روح حاکم بر این فضا مبارزه کند. در این راه قصد داریم اطلاع رسانی را در قریب به اتفاق حوزه‌ها‌ی خبری و تحلیلی ( سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری، ورزشی، حوزه و دانشگاه و… ) ادامه دهیم. امیدواریم بتوانیم با یاری خداوند و عنایات ویژه حضرت ولی عصر (عج) گامی موثر در اعتلای ایران اسلامی برداریم.

و اما … تعدادی از روزنامه نگاران استان خوزستان، برآن شدند تا با توجه به نبود رسانه های مستقل استانی در فضای اطلاع رسانی استان و نیز رسالتی که بر دوش دارد این پایگاه را راه اندازی نمایند. اکنون نیز با استاد شهید زنده یاد دکتر علی شریعتی به عنوان یکی از استوره های این مرز کهن، زیر پرچم سه رنگ و با شکوه ایران اسلامی هم قسم می شویم که رسالت قلم را تا آخرین قطره خونمان پاینده نگه داریم و در زمینه اطلاع رسانی شفاف و اصولی از هیچ کوششی دریغ نکنیم. شاید ذره ای از دین به میهن و آیینمان را ادا کرده باشیم…


اهداف:

عصر اهواز با هدف یاری به جریان اطلاع رسانی آزاد، راه اندازی شده است و بر آن است تا با بهره‌گیری از تمامی استعدادها و توانمندی‌های حوزه رسانه‌ای و با حرکتی امیدبخش، صادقانه و شفاف و در عین حال حرفه‌ای‌، ارتباط خبری و رسانه‌ای شایسته‌ای با آحاد جامعه برقرار نماید و با بهره‌گیری از گنجینه عظیم تجربیات انقلاب بزرگ اسلامی در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی، اقتصادی، سیاسی، فکری، عمرانی و آموزشی الگوی درست و پویایی از “مثبت اندیشی” ارایه نماید و عرصه‌ای برای ظهور “امیدآفرین” این پتانسیل‌ها باشد. در همین راستا اهداف و مرامنامه فعالیت‌ها پس از تصویب در کمیته تصمیم این پایگاه اطلاع ‌رسانی  متشکل از  اعضای تحریریه به قرار ذیل تعیین شده است:

۱٫ پاسداشت فرهنگ اسلامی و نشر اندیشه‌های ناب دینی که باور مخاطبان را تقویت می‌نماید، در پیشانی فعالیت‌های پایگاه قرار دارد.

۲٫ مراقبت از اصول انقلاب اسلامی، منافع ملی، مصالح نظام و باورهای ایمانی مردم را از وظایف خود می‌دانیم.

۳٫ عصر اهواز بازخوانی آرمان‌ها و اهداف بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و فرامین رهبر حکیم انقلاب اسلامی حضرت آیت ا… خامنه‌ای را وظیفه جدی و عملی خود می‌داند.

۴٫ توجه ویژه به نوآوری، تحول‌گرایی و بیان واقعیت‌های جامعه جزو اولویت‌های کاری «سایت خبری تحلیلی عصر اهواز» است.

۵٫ گسترش دانایی، خردورزی و توانایی را عامل مهم پیشرفت و سربلندی و سعادت ایران اسلامی می‌دانیم.

۶٫ حفظ و حراست از وحدت، انسجام و یکپارچگی ملی وظیفه ماست.

۷٫ تلاش برای تولید و غنی‌سازی مبانی نظر در حوزه‌های مختلف اجتماعی به منظور تاثیرگذاری و جهت دهی به سیاست گذاری‌های ملی را وظیفه خود می‌دانیم.

۸٫ توجه خاص‌، تقویت و تعمیم جایگاه و منزلت اجتماعی مردم‌ از وظایف ماست. عصر اهواز تلاش می‌کند تا ضمن برطرف نمودن نیازهای اطلاعاتی و تحلیلی این حوزه برای تصمیم‌گیران و تصمیم سازان با پوشش رخدادها و مسایل خرد و کلان (اما جدی) مربوط به این حوزه‌ها و در قالب‌های متنوع پیوندهای خانواده بزرگ جامعه را مستحکم می‌سازد.

۹٫ عصر اهواز مصمم است تا با تبدیل شدن به یک رسانه فراگیر در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی به عنوان رکن رسانه‌ای تحقق نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی عمل نموده و نیازهای اطلاعاتی و تحلیلی جامعه را در حوزه مسایل گوناگون برطرف نماید.

۱۰٫ عصر اهواز با اعتقاد به مبانی ذکر شده و فضا و وضعیت کنونی کشور بر این باور است که جریان سالم اطلاع رسانی و آگاه‌سازی جامعه به عنوان یک ضرورت عینی و حتمی خودنمایی می‌کند، لذا ضمن آن که از انتشار اخبار “یاس آلود” و “سیاه نمایی” خودداری می‌نماید، تلاش خواهد کرد تا با انتشار آن بخش از اخباری که در تصمیم‌سازی و شکل‌گیری آزاد افکار عمومی نقش دارند رسالت خود را به عنوان یک پایگاه قوی و حرفه‌ای اطلاع رسانی به انجام رساند و به عنوان پیام رسانی امیدآفرین بخشی از پیکره نظام مقدس جمهوری اسلامی‌، تلاش معنادار خادمان ملت در سازمان‌ها مجموعه وزارتخانه‌ها و ارگان‌ها را به درستی و کمال در فضای رسانه‌ای کشور ترجمه کند.


مزیت‌ها:

۱٫ عصر اهواز به صورت رسمی و مشخص، هیچ گونه خبر تنش آفرین، حساسیت‌زا و یا با رویکرد منفی منتشر نمی‌کند، بلکه اخبار امیدوارکننده با جهت‌گیری مثبت، رسالت اطلاع رسانی این پایگاه است.

۲٫ عصر اهواز سرویس‌های خاص و مستقل برای اقشار گوناگون ایجاد کرده و همه روزه اخبار، رویدادها و قوانین و مقررات و آخرین تصمیمات دولت و مجلس در خصوص این اقشار (مردم) را با هدف استفاده بهینه، به صورت تخصصی و کاربردی اطلاع رسانی و دنبال می‌کند.

۳- عصر اهواز به مقوله اطلاع رسانی دقیق و شفاف به عنوان رویکرد اصلی و اساسی به صورت گسترده و فراگیر خواهد پرداخت  و با انتشار خبر و تحلیل در این خصوص به مرجع رسانه‌ای مورد رجوع و وثوق مطبوعات تبدیل خواهد شد.

نکاتی قابل توجه:

۱٫ عصر اهواز حاصل دغدغه و دل مشغولی دیرینی است و آن آرمانی جز “رشد” اهواز و اهوازی نیست. این آرمان “رشد” منبع الهام بخش جمعی پرامید از اهالی فرهنگ و رسانه شد تا دغدغه و دل مشغولی هایشان گردهم آید و به قدر بضاعت خویش برای نیل به این مهم ساز و سامانی تدارک بینند و آن را در شمایل رسانه ای مجازی رونمایی کنند.

۲٫ عصر اهواز تکاپوی خویش را در چارچوب قوانین ایران دنبال می کند اما نظری جامع و خوانشی مردم مدارانه از قوانین را می جوید.

۴٫ عصر اهواز مسایل رشد و موانع تعالی در سراسر استان خوزستان را بعضا هم سنخ و متاثر از یکدیگر می داند و طبعا به اطلاع رسانی از تحولات تمامی این مناطق علاقه منداست.

۵٫ انعکاس دیدگاه‌ها و نظرات مختلف در عصر اهواز به منزله رد یا تایید آن‌ها نیست.

۶٫ عصر اهواز خود را به اخلاق حرفه‌ای روزنامه‌نگاری پایبند می‌داند و مبنای فعالیت این سایت بر سه اصل “بیطرفی”، “دقت” و “انصاف” استوار است.

۷٫ عصر اهواز حق پاسخگویی را برای کسانی‌ که مورد نقد قرار گرفته‌اند و یا نظری نسبت به مطالب سایت دارند، محفوظ می‌داند.

۸٫ عصر اهواز از درج پیام‌ها و مطالب اهانت‌آمیز نسبت به دیگران، اقوام، مذاهب و … خودداری می‌کند.

۹٫ عصر اهواز از ارایه مطالب، خبرها و دیدگاه‌های افراد و گروه‌های مختلف جامعه و همکاری صاحبان اندیشه، اساتید و دانشجویان و فرهیختگان با سایت استقبال می‌کند.

۱۰٫ عصر اهواز با حفظ نگاه ویژه خود به مسایل کلان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و… ضمن پرهیز از درگیری های کم فایده رسانه ای، آماده است تا با درج تحلیل ها و مقالات صاحب نظران و فرهیختگان، محمل مناسبی برای تضارب آرا و اندیشه ها و ارائه آن به عموم مردم فراهم آورد.

۱۱٫ صداقت و سرعت در ارایه اخبار و انصاف در نگارش و انتشار تحلیل ها و مقالات سر لوحه دست اندرکاران عصر اهواز است.

۱۲٫ عصر اهواز رعایت تمام قوانین حقوقی مربوط به مطبوعات ایران را بر خود فرض دانسته و علاوه بر رعایت قانون، تلاش خواهد کرد از محدوده اخلاق حرفه ای ژورنالیستی خارج نشود.

۱۳٫ تمامی نظراتی که از طریق صفحات داخلی مطالب (پایین هر صفحه) فرستاده می شوند و نیز مطالبی که از طریق صفحه تماس با ما ارسال شوند، با دقت مطالعه شده، احتمالا منتشر و در صورت لزوم با فرستنده تماس گرفته خواهد شد.

۱۴٫ عصر اهواز در عین عدم وابستگی و هواداری از احزاب و گروه های فعال یا خاموش دولتی یا غیردولتی، علاقه مند به حمایت از هر تکاپوی سیاسی یا فرهنگی، دولتی یا خصوصی، حزبی یا مردمی است که به رشد و توسعه اهواز و تعمیق منطق و عقلانیت در این استان کمک رساند.

۱۵٫ همکاران عصر اهواز پیشاپیش از راهنمایی ها و نقدهای مخاطبان و به خصوص همکاران گرامی در جهت رفع نقایص فنی و محتوایی و ارتقای کیفی این پایگاه خبری، تحلیلی استقبال می کنند.

۱۶٫ عصر اهواز، رسانه شماست؛ نویسنده و ناقد رسانه خود باشید.

حرف آخر:

عصر اهواز به هیچ یک از گروههای سیاسی تعلق نداشته و ندارد و به هیچ عنوان تصمیم نداشته و نداریم ابزاری برای تحقق اهداف و غرض ورزی های شخصی در استان باشیم و لیکن با تمام قوا و در راه مصالح نظام اسلامی و مسوولین متعهد با تمامی خائنان به این ملت و آب و خاک مبارزه خواهیم کرد و حنجره ای خواهیم بود برای مردم مظلومی که پناهی ندارند.

برآنیم محکم و استوار با استعانت از خداوند متعال در راه خدمت به هم استانی های ارجمند و ایرانیان عزیز، حق بنویسیم و حق بگوییم و حق را فریاد بزنیم و در این راه حضور گرم تمامی آزادمردان و غیور زنان را به عنوان همکار و صاحبان این رسانه ارج می نهیم و برای تمامی خیر خواهان این ملت از درگاه ایزدی موفقیت و سلامتی و استواری در رسیدن به اهداف آرزو می نماییم.

منتظرتان هستیم

موفق باشید / تحریریه عصر اهواز

جهت تماس با مدیران پایگاه به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مهرداد پرویزی پنج شنبه , ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۴

موفق باشید ⚘⚘⚘⚘